Sevgililer gününü dışarıda kapitalizmin bir piyonu olarak geçirmek istemiyorsanız, hiç üzülmeyin. Romantizm yaratmanın pek çok yolu mevcut. Sevdiğiniz kişiyle birlikte güzelce yemek yapıp sonra da film izleyebilirsiniz. Bizlerde sizin için sevgililer gününüzü romantik ve eğlenceli geçirebileceğiniz 10 filmi listeledik. Tabii ki de nedenlerini de beraberinde verdik.

1.Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Şahsi favorimi ilk sırada vermek istedim, zira ne kadar izlersem izleyeyim asla sıkılmadığım ve etkisi hep aynı olan bir film bu. Film hakkında ekstra bilgi istiyorsanız, şu içeriğimize bir göz atmanızı tavsiye ederiz. Senaryosunu Charlie Kaufman’ın kaleme aldığı filmin kadrosunda Jim Carrey, Kate Winslet, Elijah Wood, Kirsten Dunst, Tom Wilkinson ve Mark Ruffalo var.

2.Love Actually

Klasiklerin klasik olmasının bir sebebi var. Sadece oyuncu kadrosuyla bile ilgi çeken Love Actually’de kimler yok ki? Emma Thompson, Alan Rickman, Keira Knightley, Colin Firth, Bill Nighy, Hugh Grant, Chiwetel Ejiofor, Andrew Lincoln, Liam Neeson ve niceleri… Farklı hikayeleri bir araya getiren filmde, bu tatlı olaylar arasında yumuşak geçişler yapılıyor ve farklı hayatları görebiliyoruz.

3.The Notebook 

Klasikler demişken… Bu filmin olduğu bir listenin olma ihtimali yoktu tabii ki. 1940 ile günümüz arasında gidip gelen The Notebook, önüne çıkan hiçbir engeli tanımayan bir aşk hikayesine odaklanıyor. Başrolü ise, Rahcel McAdams ile Ryan Gosling paylaşıyor. The Notebook, izleyicisine “Nasıl sevdin be!” dedirtip, 14 Şubat’ta biraz romantizm, biraz dram, biraz da gözyaşı arayan umutsuz aşıkların seçimi olabilir.

4.Silver Linings Playbook

Başrolünde Bradley Cooper ile Jennifer Lawrence‘ın olduğu ve Lawrence’a ilk Oscar Ödülü’nü kazandıran filmi sadece romantik komedi olarak değerlendirmek eksik olur. Zira filmde dram unsuru yerinde kullanılmış. David O. Russell imzasını taşıyan film, çok sevdiği karısı tarafından aldatıldığını öğrenince keçileri kaçırmaya meyleden Pat ve bir diğer arıza karakter Tiffany’nin hikayesini anlatıyor.

5.Definitely Maybe

Boşanmak üzere olan Ryan Reynolds‘ın karakterinin, 11 yaşındaki kızına geçmişte yaşadığı aşkları anlattığı flashbacklerden oluşan bir film; tatlı dramı ile kalplere dokunacak cinsten.

6.Her

Diğerlerinden farklı bir aşk hikayesini de listemize almak istedim. İlişkimizin bir yanında mektup yazıcısı Theodore Twombly, bir yanında ise yapay zeka yazılımı olan ve sadece bir sesten ibaret Samantha… Ağır bir depresyon kurbanı olan Theodore, Samantha’nın sesiyle hayatı yeniden keşfediyor, yeniden mutlu oluyor. Spike Jonze’a En İyi Özgün Senaryo Oscarı’nı da kazandıran Her; hem hikayesi, hem de anlatımıyla aşkın sadece iki beden arasında olmayacağının en güzel örneklerinden biri.

7.Sweet November

Charlize Theron ve Keanu Reeves‘in başrollerini paylaştığı bir romantik ama bir o kadar dramatik film ağır eleştirilere maruz kalsa da, umutsuz romantiklerin vazgeçilmezi arasında yerini alıyor.

8.50 First Dates

Başrollerinde Adam Sandler ve romantik filmlerin kraliçelerinden Drew Barrymore’un olduğu filmde, kısa süreli hafıza kaybı yaşayan Lucy ile her gün ona kendisini hatırlatan Henry’nin ilişkisi anlatılıyor.

9.P.S. I Love You

Hilary Swank ve Gerard Butler’ın trajik romantik filmi, sevgililere uygun mu bilinmez ama aşkı güzel anlatan filmlerden biri. Filmde Holly, eşi Gerry’i kaybettikten sonra eşinin ona acısını hafifletmesi ve yeni bir hayata başlaması için 10 mesaj bıraktığını keşfediyor ve aşkın tek başına bile güzel bir şey olduğunu bizlere hatırlatıyor.

10.Valentine’s Day

Love Actually ile benzer mantıkta olan Valentine’s Day; Los Angeles’ta, Sevgililer Günü’nde on farklı hikaye anlatılıyor. Film büyük bir oyuncu kadrosuna sahip; Jessica Alba, Kathy Bates, Jessica Biel, Bradley Cooper, Eric Dane, Anne Hathaway, Ashton Kutcher, Emma Roberts, Julia Roberts, Taylor Swift ve daha bir sürü kişi

BONUS: Blue Is The Warmest Color

Aşkın cinsiyetsizliği ve evrimini konu edinen, genç bir kızın kendini keşfetme yolculuğu sırasında, tutkularını, cinsel kimliğini, aşkı ve kaybı öğrenirken, bizlere de sevginin ne olduğunu gösteren filmde, Léa Seydoux ve Adèle Exarchopoulos başrolleri paylaşıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here