PlayStation 4 sahipleri bu yıl bitmeden mutluluğu tadabileceksiniz! Zira oynamanız için birbirinden güzel bir sürü oyun, 2019 yılı bitmeden piyasaya çıkacak. İşte bizler de PlayStation 4 için çıkacak olan bu önemli oyunlardan bazılarını sıralayalım istedik. Bakalım bu oyunlar neler?

1) NBA 2K20 – 6 Eylül 2019

Basketbol hayranlarının favori oyunu NBA 2K20 bomba gibi geliyor. Her ne kadar oyunun mekanikleri değiştirilmese de, oyunun içeriği büyük oranda geliştirilmiş durumda. Bunu en öne çıkan örnekleri ise Park Rep sistemi, 3v3 açık alan maçlar, dinamik sezon değişiklikleri ve yeni mini oyunlar. Oyun hikaye tarafında ünlü Hollywood oyuncusu Idris Elba‘yı da kadrosuna katmış durumda. Ona ek olarak da LeBron James, Rosario Dawson ve Thomas Middleditch gibi ünlü simalar da oyunda izlere eşlik edecek.

Oyunda yine NBA’de yıldız olmak isteyen genç bir oyuncunun hikayesini oynayacağız.

2) Borderlands 3 – 13 Eylül 2019

Bordelands serisinin son elması Borderlands 3’te 2019 bitmeden görücüye çıkmış olacak. Seri geleneklerini bozmadan, bu oyununda da 4 kişi ile birlikte oynayacağımız bir macera sunuyor. Üstelik önceki oyunlarına göre daha geniş bir açık dünya haritası da bizleri bekliyor. Bu senenin en iyi FPS oyunu olabilecek Borderlands 3’ü hepimiz merakla bekliyoruz.

3) Concrete Genie – 9 Ekim 2019

İlk olarak 2017 yılında duyurulan ve uzun bir geliştirilme sürecini atlatan Concrete Genie, gerek oynanış dinamikleri ile, gerekse farklı işleyişiyle merakla beklenen oyunlar arasında yer alıyor. Bu oyunda ana karakterimiz olan Ash’i canlandıracağız. Ash ile, kendisini karanlığa hapsolmuş olan, doğup büyüdüğü şehir Denska’yı kurtarmaya çalacağız.

4) WWE 2K20 – 22 Ekim 2019

Amerikan güreşinin markalaşmış oyunlarından biri olan WWE 2K20, büyük güreşçi kadrosuyla WWE’yi seven her türden oyuncuya hitap edecek gibi duruyor. Serinin yeni oyununda Superstar Chyna, Hulk Hogan, Mankind ve The Rock ünlü simalar oynanabilir olacak.

İlk defa serinin bu oyununun kapağında bir kadın kullanan geliştiriciler, kadın güreşçilere özel etkinlikler de düzenleyecek.

5) The Outer Worlds – 25 Ekim 2019

RPG oyun denince akla gelen firmalardan biri olan Obsidian ekibinin yeni oyunu The Outer World’te 2019 bitmeden bizlerin beğenisine sunulan oyunlardan birisi. Fallout serisine olan benzerliği ile dikkat çeken oyunun yapımcıları, oyuna onlarca saatlik konuşma seçeneği koyduklarını belirtmişlerdi. Bakalım bu oyun nasıl olacak?

6) Medievil – 25 Ekim 2019

Orijinali 1998 yılında çıkan, eski macerayı yenilenmiş grafikleriyle ve 4K çözünürlüğünde oynayabileceğimiz Medievil, Sir Daniel Fortesque‘nin kontrolünü bir kez daha avuçlarımıza bırakacak. Şeytani Zarok tarafından yanlışlıkla diriltilen ve mezarından çıktığı gibi eline kılıcını alan Sir Daniel, en büyük düşmanını bir kez daha alaşağı etmek ve Gallowmere Krallığı’nı kurtarmak için unutulmayan macerasına bir kez daha yelken açacak.

7) Ve Tabii ki: Death Stranding – 8 Kasım 2019

Duyurulduğu andan itibaren bu senenin göz bebeği olacağı anlamış olan, efsanevi oyun geliştiricisi Hideo Kojima’nın oyunu, Horizon Zero Dawn’ın oyun motoruyla geliştirilen Death Stranding’de 2019’un son çeyreğinde bizlerle buluşacak. Hikaye anlatımı tarafından karmaşık ve kompleks bir yapıda olan oyun, kıyamet sonrası temayı işleyecek.

Ünlü Hollywood oyuncuları Mads Mikkelsen ve Norman Reedus’ı kadrosunda katan Death Stranding, Sam ismindeki bir karakterin yolculuk hikayesini konu edinecek.

8) Shenmue 3 – 19 Kasım 2019

Son olaraksa, yıllardan sonra aramıza dönen oyun Shenmue 3’te bu yıl görücüye çıkacak. İlk olarak E3 2015’te Playstation konferansında duyurusu yapılan Shenmue 3, Ryo hazuki ile yollarımızı bir kez daha kesiştirecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here