Netflix çıktığından beri dizi ve film siteleri tarihin tozlu sayfalarındaki yerini aldı. Dünya genelinde çıkan her yeni dizi ve filmin artık neredeyse hepsinin Netflix’te yayımlandığı düşünüldüğünde de bu durumun doğallığı ortaya çıkıyor. Netflix’te sene sonu gelmişken, bu yıl Türkiye’de en çok izlenen dizi ve filmlerin neler olduğunu açıkladı. İşte hem beklenen, hem de şaşırtan o listeler:

2019 Yılında Çıkan En Popüler 10 Film

En popüler 10 filme bakıldığında bizler şaşırtan bir durum olmadı. Zaten Organize İşler‘in Netflix’te yayımlanması ile bu tablonun oluşacağı belliydi. Lakin daha geçtiğimiz günlerde çıkışını gerçekleştiren The Irishman‘in bu kadar kısa sürede ikinci sıraya yerleşmiş olabileceği beklenen bir durum değildi. Benzer şekilde bu ay içinde çıkışını yapan 6 Underground‘un da üçüncü sırada olması şaşırtıcı bir durum.

2019 Yılında Çıkan En Popüler 10 Dizi

Bu sene Netflix’te tonlarca yeni yapım vardı, lakin birinciliği geçtiğimiz gün çıkan Atiye kapmış. Atiye’nin Türk yapımı olmasından dolayı bu kadar izleneceği beklenen bir durumdu. Zira dizi iyi olsa da, olmasa da milletimiz kendi yapımlarına sahip çıkar. İkinci sırada La casa de papel‘in olması ise bizleri şaşırtmadı. Dizinin Türkiye’de ciddi bir hayran kitlesi var. Bizi belki de en çok şaşırtan üçüncü sıradaki The Witcher oldu. Türkiye’de bu diziyi üçüncü sıraya yerleştirecek kadar Witcher fanı olduğunu beklemezdik. Lakin geek’liğin artması bizleri mutlu etti. Genel olarak dizilere baktığımızda kaliteli içeriklerin olduğunu söylemek mümkün.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here