Gerek güzel, gerek vasat birçok yapımla bitirdiğimiz 2019 yılından sonra sırada 2020 var. Yine pek çok yapım yüzlerce kişinin ellerinden çıkıp vizyona girecek. Vizyona girecek bu filmler ne kadar beklentimizi karşılar, aradıklarımızı bulur muyuz, başarılı veya başarısız mı olur bilemiyoruz ama iyisiyle kötüsüyle ses getirecek filmleri sizler için toparladık, keyifli okumalar…

1. Grudge (3 Ocak 2020)

2002 yılında geniş kitlelere ulaşmayı başarmış Japon yapımı korku klasiği “Ju-On”un Amerikan versiyonu da çekilmiş ve oldukça beğenilmişti. Ve tabii ki tekrardan çekilerek seyirciye sunulmaya karar verildi. Serinin kalitesini düşüreceğini düşünenler kadar bir yenilik katacağını düşünenlerin sayısı da oldukça fazla. “Nicalos Pesce” nin senaryosunu tekrardan yazdığı filmin kadrosu yenilenecek.

2. Bad Boys for Life (17 Ocak  2020)

“Jerry Bruckheimer” in yönetmenliğini yapacağı filmin baş rolleri oldukça kuvvetli iki isimden oluşuyor: “Will Smith” ve “Frances Lawrence”. Bu ikilinin girdiği orta yaş krizi ile başlarına gelenleri konu alan yapım hayranlarını sevindirdi.

3. The Gentlemen (24 Ocak 2020)

Yapım, İngiliz çete liderinin bütün imparatorluğunu Oklahoma’lı milyarderlere satmaya çalışırken başından geçenleri anlatıyor. Filmin kadrosu ve yönetmeni oldukça güçlü. Yönetmen: “Guy Ritchie”; kadro ise şöyle: “Matthew McConaughey”, “Charlie Hunnam”, “Colin Farrell” ve “Hugh Grant”.

4. Birds of Prey: And the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn (7 Şubat 2020)

“Harley Quinn” Suicide Squad ile oldukça gündeme gelmişti, bu yapımla ise Suicide Squad sonrasında yaşananlar anlatılacak. Film, Joker ile ayrılan Harley’nin, genç bir kızı, suç liderinin elinden kurtarmak için süper kahramanlar “Black Canary”, “Huntress” ve “Renee Montoya” ya katılmasını konu almaktadır.

5. Bond 25 (8 Nisan 2020)

“Daniel Craig” in son kez “Bond” olarak karşımıza çıkacağı filmde emekli olan Bond’un özel bir rica üzerine göreve çıkması anlatılmaktadır. Kadro açısından en dikkat çekici taraf ise “Rami Malek” in kesin olarak filmde bulunsa da unutulmaz bir kötü karakter olarak dahil olacağı söylentileri.

6. Black Widow (1 Mayıs 2020)

Yapımın konusu net olarak açıklanmasa da filmin “Avengers” ekibinden “Natasha” ile ilgili olacağı biliniyor. Marvel’ın uzun zamandır yapılacağı konuşulan filminde karakterin doğumundan Black Widow olmasına kadar geçen sürecin anlatılacağı düşünülüyor.

7. Fast & Furious 9 (22 Mayıs 2020)

Dokuzuncusunun çekileceği film artık kimseyi şaşırtmıyor. Kendisine hayran kitleleri katmaya devam etse de büyük bir çoğunluk bu durumdan oldukça sıkılmış durumda.

8. Wonder Woman 1984 (5 Haziran 2020)

Marvel’a karşılık DC’nin de planları var. Sevilen karakter “Wonder Woman” nın hikayesinin farklı bir zaman diliminde geçmesi merak uyandırmıyor değil. Konusu belirsiz olsa da yapımdan beklenilenler yüksek.

9. Tenet (17 Temmuz 2020)

Başarılı yönetmen “Christopher Nolan” tarafından çekilecek filmin konusu henüz bilinmiyor. Fakat kadronun ünlü isimleri belli: “Robert Pattinson”, “John David Washington”, “Elizabeth Debicki”, “Aaron Taylor-Johnson”, “Kenneth Branagh”, “Michael Caine”.

10. Eternals (6 Kasım 2020)

Marvel’ın açıkladığı diğer bir yeni film ise “Eternals”. “Jack Kirby”nin yarattığı karakterlerle ortaya çıkan yapımda, 5 milyon yıl önce dünyayı ziyaret edip insan ırkı üzerinde deneyler yapan uzaylı ırkının yarattığı mutasyonlar olan “Eternals” türü konu ediniliyor. Yapım pek çok hayran tarafından heyecanla bekleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here