Netflix‘le beraber oldukça yükselişe geçen dijital platform dizileri hızla çekilmeye devam ediliyor. 2020 yılında da birçok dizi gösterime girecek. Siz de aynı tip dizileri izlemekten sıkıldıysanız listeyi bir incelemenizi tavsiye ederim.

1-High Fidelity

2000’lerin popüler romantik filmlerinden biri olan High Fidelity dizi haline getiriliyor. Zoe Kravitz gibi genç bir oyuncu kadrosuna sahip olan dizi plak dükkanı sahibi başrolün aşk hayatını anlatıyor. 14 Şubat’ta Hulu platformunda yayınlanacak.

2-Little America

Amerika’da yaşayan azınlıkların gerçek hikayeleri anlatılıyor. Göç etmek zorunda kalan mültecileri ve farklı kültürlerin etkileşimini anlatan dizi premiyerinden önce 2. Sezon onayı aldı.

3-The Plot Against America

Bir mini dizi: The Plot Against America. Winona Ryder ve Zoe Kazan’ın oyunculuklarıyla başka bir alternatif evrende Musevi bir ailenin gözünden, Amerikan başkanı olan ve faşizmi savunan bir politikacıyı konu alıyor.

4-Avenue 5

Bu bilim-kurgu komedisinin başrolü Hugh Lauri. Dizi Veep’in yapımcıları tarafından yaratılan bir HBO dizisi. Teması ise uzay yolculuğu.

5-The Undoing

İlk kitabını yayınlamaya hazırlanan psikolog bir kadının hikayesi anlatılıyor. Bu psikolojik-gerilim dizisi Nicole Kidman ve Hugh Grant’ı bir araya getiriyor.

6-The Outsider

Bir HBO yapımı. Jason Bateman’ın rol aldığı dizi, 11 yaşındaki bir çocuğun öldürülmesiyle başlayan hikaye bilim kurgusal maceralarla gelişen olayları anlatıyor. The Outsider, 12 Ocak 2020’de başladı ve oldukça beğenildi.

7-Ratched

1962’de yayımlanan One Flew Over the Cuckoo’s Nest isimli romandan uyarlanan dizi Netflix’e transfer oldu. Hemşire Ratchet’in mental hastalarla ilgilenirken bir canavara dönüşmesini konu alıyor. Ryan Murphy’nin son dizisi olan Ratched’de Sarah Paulson’u da görüyoruz.

8- Hunters

The Irishman’in Al Pacino’sunu 1970’li yılların sonunda New York’ta, halka karışarak izlerini kaybettirmiş olan yüksek rütbeli Nazi subaylarının peşine düşen bir grup insanın hikayesinde görüyoruz. Amazon’un merak edilen yapımlarından biri olan bu dizinin başrolü ise Logan Lerman.

9- The Eddy

La La Land’in yönetmeni Damien Chazelle’nin yeni Netflix dizisi The Eddy, Paris’te canlı müzik yapan bir kulübü konu alan dram türünde bir müzikal.

10- Mrs. America

Bir mini dizi olacak yapım; 1970’li yıllarda Amerika’da anayasadan geçen ancak eyaletlerin kabul etmediği kadın ve erkek eşitliği hakkındaki yasa ve kadınlar tarafından bu konuda verilen mücadeleyi anlatıyor. Ünlü feminist aktivist ev hanımı Phyllis Schlafly’i ise Cate Blanchett canlandırıyor.

11- Duncanville

Yetişkin animasyon türüne eklenecek olan Duncanville, Wiz Khalifa, Amy Poehler, Ty Burrell ve Rashida Jones gibi isimleri ağırlıyor. 15 yaşındaki Duncan’ın sıradan kurumsal iş hayatının dışına çıkarak hayallerine ulaşmaya çalışması konu alınıyor.

12- Messiah

2020’nin ilk gününde Netflix’de yayına giren Messiah, 45 dakikalık 10 bölümden oluşuyor. Dizinin başrollerinde True Dedective’de de oynayan Michelle Monaghan’ın ve John Ortiz, Mehdi Dehbi, Tomer Sisley gibi isimler yer alıyor. Orta Doğu ve Amerika’da geçen dizi gizemli bir adamın ortaya çıkmasıyla toplumun ikiye ayrılmasını; bir kesimin bu adamın Mesih olduğuna inanırken, diğerlerinin ise onun bir sahtekar olduğunu düşünmesini konu alıyor.

13- Jurassic World Camp Cretaceous

Steven Spielberg yapımcılığındaki Jurassic Park serisinin animasyon uyarlaması olan dizi Netflix’te yayımlanacak. Konusu ise 6 gencin başıboş dinazorlara karşı verdiği mücadelesini kapsıyor.

14- Nine Perfect Strangers

Big Little Lies’ın da yazarı olan Liane Moriarty’nin son romanından uyarlama olan dizi Nicole Kidman’ın yapımcılığını ve başrolünü üstlendiği bir dizi olacak. Avustralya’da şehir dışındaki butik bir  otele, şehrin yorgunluğunu atmak için gelen 9 kişinin, alışılmadık ve sert bir yaşam gurusu tarafından nasıl iyileştirilmeye çalıştıklarını izleyeceğiz.

15- Little Fires Everywhere

Dışarıdan mükemmel bir aile gibi görünen Richardson’lar ile kasabaya yeni taşınan bir anne-kız ikilisi etrafında gelişen olayları konu alıyor. Reese Witherspoon, Kerry Washington ve Joshua Jackson’ın başrolleri üstlendiği dizi Ohio’da geçiyor.

İyi seyirler…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here