Türkiye’nin ilk üniversite radyosu olan Radyo Boğaziçi tarafından yirmi birincisi düzenlenen Battle of the Bands başlıyor.
Bu sene DokuzSekiz Müzik Yapım, Allianz Motto Müzik, IF Performance Hall Beşiktaş ve Sonar House’un desteğiyle gerçekleşecek olan Battle of the Bands genç müzisyenlere iyi bir başlangıç yapma fırsatı sunuyor. Battle of the Bands Finali bu sene de plak şirketi temsilcileri, müzik otoritelerinden oluşan alanında yetkin jüri üyelerinin katılımıyla gerçekleşecek. Jüri değerlendirmesi sonucu finale kalan gruplar 5 Ekim 2019 Cumartesi günü Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüs’te sahne alacak. Yarışmaya katılmak için amatör olmak ve hiçbir şekilde bandrollü bir işte bulunmamak gerekiyor. Yarışmanın geriye kalan şartları ise şöyle:

battle of the bands boğaziçi ile ilgili görsel sonucu

1. Yarışmaya tüm Türkiye’den katılım gerçekleştirilebilir.
2. Yarışmaya katılacak müzik grupları amatör olmalıdır. Daha önce bandrollü olarak herhangi bir yapım şirketi aracılığı ile ticari amaçlı albüm yayımlanmamış olmalıdır.
3. Yarışmacı grupların herhangi bir Yapım/Menajerlik şirketi ile süregelen bir sözleşmesi bulunmamalıdır.
4. Grup üyeleri yalnızca bir grupta çalabilir. Aynı kişi farklı gruplarla yarışmaya katılamaz.
5. Seslendirilecek şarkı yerli ya da yabancı olabilir. Dil kısıtlaması yoktur.
6. Daha önceden resmi dijital müzik platformlarında (iTunes, Deezer, Spotify, Muud, Fizy vb.) bir yapım şirketi aracılığıyla yayımlanmış bir eser ile yarışmaya katılım kabul edilmeyecektir. Daha önce herhangi bir yarışmada yarışmış bir şarkı (Beste-Söz) yarışmaya kabul edilmez. Yarışma süreci başladıktan sonra herhangi bir şekilde şarkının daha önce bir yarışmaya katıldığı tespit edilirse grup diskalifiye olur.

battle of the bands boğaziçi ile ilgili görsel sonucu
7. Organizasyon komitesi amatör olmadığını değerlendirdiği bir grubu değerlendirmeye almama hakkını saklı tutar.
8. Demolar CD/Audio veya mp3 formatında olmalıdır. Grup performanslarının değerlendirilmesinde jürinin daha sağlıklı bir değerlendirme yapabilmesi açısından, hazırlanan demolarda yer alan eserler grupların kendi besteleri olmalıdır ve demo CD’sinde en az üç şarkı bulunmalıdır. Bu şarkılardan en az ikisi grubun kendi bestesi olmalıdır, üçüncü şarkı opsiyonel olarak cover/uyarlama olabilir.
9. Başvurular 5 Ağustos 2019 Pazartesi günü başlar ve 17 Eylül 2019 Salı gününe kadar devam eder. Yarışmaya katılacak gruplar demolarını, müzik tarzı, grubu anlatan tanıtıcı bilgi ve resimle birlikte, bu tarihe kadar radyo boğaziçi’ne dijital yollarla, elden veya kargo ile iletmek zorundadırlar. Adres: Radyo Boğaziçi, Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüs 1. Erkek Yurdu No:11, 34342 – Bebek, İstanbul E-Mail: bob@radyobogazici.net
10. Başvurular bittikten sonra yapılacak ön elemede, finale katılmaya hak kazanan gruplar, finalde performanslarını plak şirketlerinden temsilciler ve müzik otoritelerinden oluşan seçkin bir jüri önünde sergileme fırsatını yakalayacaklardır.
11. Finalist grupların final performans sırası, final günü çekilecek kura ile belirlenecektir. Finalistlerin yarışma sırasında çalacakları şarkılardan en az ikisi kendi besteleri olmalıdır.
12. Yarışmacıların yarışma süresince kurallara uyacağına dair, final günü tarafımızca hazırlanan bir ön protokol imzalaması gerekmektedir.
13. Yarışma finali 5 Ekim 2019 Cumartesi tarihinde Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüs’te gerçekleşecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here