Geçtiğimiz yıl içerisinde Açlık Oyunları serisine yeni bir filmin ekleneceği Lionsgate tarafından resmi olarak duyurulmuştu. Lakin ne filmin konusu, ne de hangi zamanda geçeceği bilinmiyordu. Geçtiğimiz gün ise bu filmin geçmişe dönük bir yapım olacağı açıklandı. Yapılan açıklamaya göre The Hunger Games serinin geçmişine götürecek The Ballad of Songbirds and Snakes isimli bir kitap piyasaya sunulacak.

Lionsgate, orijinal serinin yazarı Susanne Collins’in yazacağı yeni kitabı sinemaya aktaracağını açıklamıştı. Bu durumda The Ballad of Songbirds and Snakes için yakında harekete geçileceği düşünülüyor. Collins’in kitabının bir devam hikayesine sahip olmayacağı ortaya çıktı. “The Ballad of Songbirds and Snakes”, Başkan Snow’un hikayesini konu edinecek. Coriolanus Snow’un gençliği “Ayrıcalıklarla doğan genç bir çocuk daha fazlasını aramaktadır. Arkadaş canlısı… Çekici… Ve şimdi ise bir kahraman.” olarak tasvir ediliyordu.

Susanne Collins, yeni kitabı hakkında şu sözleri sarf etti: “Bu kitapla birlikte doğayı, kim olduğumuzu, hayatta kalmak için nelerin gerekli olduğunu keşfe çıkmak istedim. Savaştan 10 yıl sonra Panem ayağa kalktığında, Karanlık Günler olarak adlandırılan yeniden yapılanma dönemi karakterlerin bu sorularla başa çıkması ve insanlığın bakış açısını tanımlamaları için verimli bir zemin sağlıyor.”

Yeni Hunger Games filmi için hazırlıklara ne zaman başlanacağı henüz bilinmiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here