Microsoft’un efsane strateji oyunu serisi Age of Empires’ın yeni oyununun yolda olduğunu XO 2019 etkinliğinde duyurmuştu. Age of Empires 4, şimdiden serinin hayranlarının oluşturduğu büyük bir topluluk tarafından beklense de, geliştiriciler, gözlerini yeni oyunculara dikmiş durumda.

Age of Empires 4‘ün ardındaki geliştiriciler, yeni oyuncuların ilgisini çekmek için farklı yöntemler denediklerini açıkladı. Oyunun yaratıcı yönetmeni Adam Isgreen’e göre, yeni oyuncuları oyuna bağlamak için analitik tabanlı eğitimler ve Art of War (Savaş Sanatı) tarzı görevler de dahil olmak üzere “tonlarca şeyden” yararlanıyodıklarını açıkladı.

Isgreen, analitik tabanlı eğitim sunmak için ellerinde bulunan hesaplama gücünü ve oyuncuların Age of Empires 4’ü nasıl oynadıklarını görebilecekleri her türlü şeyden yararlanacaklarını söyledi. Böylece yeni oyuncular neleri doğru yapıp, neleri kaçırdıklarını çok daha rahat görecek ve oyunda daha derin bir deneyim yaşayabilecekler.

Geliştirici ayrıca, oyuncuların oyunu öğrenmelerine ve gerçek zamanlı strateji becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmak için tasarlanan ve yeni çıkan Age of Empires 2: Definitive Edition’la birlikte sunulan Art of War görevlerinden de bahsetti. Art of War, oyuncuların bazı senaryoları kullanarak zorlu durumların üstesinden gelmeyi öğrenebileceği (oyunun başında rakip tarafından saldırıya uğramak gibi) bir özellik olacak.

Tüm bunların yanı sıra, Isgreen; Age of Empires 4’te medeniyetlerin birbirinden birçok yönden farklı olduğunu ve Art of War’da hepsi için ayrı senaryolar olacağını da ekledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here