16. Akbank Kısa Film Festivali’nin düzenlediği dördüncü kez yapılacak olan Akbank Kısa Film Forum’daki Senaryo Yarışması için başvurular başladı.

Sinemaya başlayan herkesin uğraşı olarak kabul edilen hatta kendi alanını endüstrisini de oluşturarak sinemaya farklı bir bakış açısı kazandıran kısa filmlerin bilinciyle, Akbank Kısa Film Festivali Senaryo Yazma Yarışması düzenlemektedir. Son başvuru tarihi 31 Aralık 2019.

Senaryolarını çekmek isteyen yönetmenlere / yönetmen adaylarına destek kapsamında düzenlenecek yarışma, maddi ve manevi katkı sunmayı hedeflemektedir. 18-20 Mart 2020 tarihleri arasında sonuçlar açıklanacaktır.

Akbank Sanat’ın internet sitesi üzerindeki online başvuru formu aracılığıyla 31 Aralık 2019 tarihine kadar başvuru yapabileceklerdir.

Ön seçici kurulun yarışmaya katılan aday senaryolar arasından belirlediği sekiz senaryonun senaristlerinin, jüri üyelerine yapacakları 15’er dakikalık sunumun ardından belirlenecek olan en başarılı senaryo Akbank Sanat tarafından 5 bin TL ile ödüllendirilecek.

16. Akbank Kısa Film Festivali yarışması başvuru formlarına buradan ulaşabilirsiniz. Aynı şekikde formları Akbank Sanat’tan da temin edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here