Dünyanın en çok satan manga serilerinden biri olan Darwin’s Game de anime külliyatına katılıyor. Akita Shoen’in 2012 yılında yayımlanmaya başlanan serisi, 15 cildin üzerinde baskı yaptı ve tüm dünyada 2 milyardan fazla satış rakamına ulaştı. Animesinin illustrasyonu ve senaryosu FLIPFLOP tarafından yapılacak, yönetmenliğini ise Yoshinobu Tokumoto üstlenecek. Animasyonlar da Studio Nexus tarafından üretilecek.

Karanlık, kanlı ve psikolojik bir seri olan Darwin’s Game, 4 Ocak 2020 tarihinde prömiyer yapacak. Seri, toplam 12 bölümden oluşacak.

Anime serisinin konusu işe kısaca şöyle, “Sudo Kaname’nin telefonuna bir mesaj gelir. Bu mesajdaki sahte linke tıklayan Kaname, kendini Darwin’s Game adlı bir oyunun içinde bulur. Fazla önemsemez ve okul gününe devam eder. Saatler sonra telefonuna bir mesaj gelir ve bir oyuncu kendisiyle oynamak istediğini belirtir. Kaname, telefondaki görselde elinde bir bıçak olan panda kostümlü kullanıcının teklifini kabul eder ve o an, gerçekte de karşısına panda kostümüyle eli bıçaklı biri çıkar ve saldırır. Bu saldırıyı atlatan Kaname artık oyundan çıkamayacağını anlar ve gerilim dolu anlar bu noktada başlar.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here