Geçen sene çıkışıyla ortalığı kasıp kavuran Assassin’s Creed: Oddysey bizleri tarihte en geriye götüren AC oyunu olup, Antik Yunan’ın kapılarını bizlere açıyordu. Oyunda Antik Yunan’dan tanıdığımız bir çok insanı görebiliyor, onlarla maceralar yaşayabiliyorduk. Üç ana görev dalını birbirine başarılı bir şekilde bağlayarak, oyuncuyu da koltuğa bağlamayı başaran AC: Oddysey, serinin bir önceki oyunu olan Origins ile benzerlikler gösteriyor olsa da, çok daha gelişmiş bir oyundu.

Oynanışının ve senaryosunun güzellikleri dışında, övmeye doyamayacağım bir yanı da, inşa ettikleri eşsiz Antik Yunan haritasıydı. Dönemin bilinen mimarisine yüksek derecede saygı duyularak modellenmiş binaları, heykelleri ve sokaklarıyla, bizleri resmen Antik Yunan’daymışız gibi hissettiriyordu.

Yükleme ekranlarında verilen ufak bilgilerle, dönemin günlük hayatı ve tarihi ile ilgili ufak tefek bilgiler alıyorduk evet, fakat benim gibi mutlaka bu bilgilerle doymamış insanlar olmuştur. İşte o insanlar bugün, oyunlarına gelen ücretsiz bir güncelleme ile bu sorunu çözmüş olacaklar. Serinin bir önceki oyunu olan Origins için de daha sonradan çıkardıkları ‘Discovery Tour‘ modu, bugün itibariyle, oyuna sahip olan herkese bedava güncelleme ile ulaşmış ve bilgisayarlarda, ayrıca stand-alone yani tek başına sunulmuş bulunmakta.

‘Discovery Mod’ açılışını duyuran ve mod hakkında küçük bilgiler veren fragmanı da aşağıdan izleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here