Bu sene, ülkemizde sinemalarda yayımlanmadığı için, bir çoğumuz adına sessizce çıkışını yaptı; Batman: Hush. Fragmanlarına ilk bakışta, yine bir Under The Red Hood ve Arkham Knight senaryosu yazmışlar gibi gözükse de bu sefer biraz daha farklı bir yola gidip, Batman evreninden fazlaca karakteri içerisinde bulundurmayı başarmış ve düşmanla olan kavgadan çok, Batman ve Catwoman ilişkisinin, Bruce ve Selina ilişkisine olan etkisine odaklanmış. Filmin senaryosu yine bilinmeyen bir düşmanın, Batman’ın tüm sırlarını bilen güçlü birisi olduğunu bizlere anlatan ve yüzünü gizleyen bu düşmanın, kim olduğu konusunda merak uyandıran bir olay örgüsü işliyor. DC’nin sinema filmlerinde çıkardığı başarısız işlerin aksine çoğu zaman olduğu gibi yine başarılı bir animasyon filmi ile karşımıza çıkması bizleri şaşırtmıyor ve bizleri ekran başına kitlemeyi başarıyor.

Aynı adlı çizgi romandan uyarlanan bu animasyon filminde, çizgi roman Batman evreninin, Noir teması oldukça başarılı bir şekilde aktarılmış bulunuyor. Filmde karşımıza çıkan karakterlerin seslendirmenleri ise, filmin kalitesine yakışır bir derecede kusursuza yakın işler çıkartıyorlar. Bir Mark Hamill Joker’i hayranı olarak özellikle animasyonlarda Mark Hamill’den başkası Joker’i seslendirdiğinde bolca somurtan ben bile filmdeki kısa ve öz gösterilen Joker karakterinin seslendirmesine tav oldum. Aynı şekilde, alıştığımız sesiyle Kevin Conroy karşımıza çıkmıyor olsa da onun yerine Batman’i seslendiren Jason O’Mara, tıpkı daha önce de Batman’i seslendirdiği birkaç animasyon filminde olduğu gibi başarısını koruyor ve başarılı bir Batman performansı sergileyerek izleyiciyi gererken güven duygusu veren Batman hissiyatıyla kavuşturuyor.

Filmi, diğerlerinden farklı kılan yanı ise kesinlikle Batman ve Catwoman ilişkisine bakış açısı oluyor. Spoiler vermemek adına bu konuya fazlasıyla giremesem de filmi izlediğinizde, filmin bu konuyu ele aldığı açıyı takdir edeceğinizi düşünüyorum. Batman olmanın sadece gece karanlığında alınan yaralar gibi sıkıntıları değil, aynı zamanda Bruce Wayne kişiliğine yansıyan ve Bruce’un hayatını etkileyen sorunları olduğunu da bizlere bolca gösteriyor film. Catwoman ve Selina Kyle demişken, bu karakterin seslendirmeni, Jennifer Morrison’da, iş arkadaşlarının başarılarıyla aynı ve hatta kişinin yorumuna göre daha üstün bir başarı sergileyerek, Catwoman’ın tehditkar ve biraz da göz korkutan o flörtöz havasını izleyicilere çok başarılı bir şekilde sunuyor.

Son zamanlarda içinde Batman bulunan işlere baktığımda, takdirimi yüksek oranda kazanan bir film olmayı başarıyor Batman: Hush. Adı ve senaryosunun etkisiyle oluşan, “yine mi *şu kişi* başka bir kimlikle gelip Batman’i avlıyor?” sorusuna yeterli kalitede bir plot twist ile cevabını verip çok da üzerinde durmasa da, filmin öne çıkan özelliklerini oldukça kaliteli bir şekilde işliyor. Hush karakterinin kimliğinin ve Batman’e olan nefretinin sebebinin açıklanması, çok yüksek beklentide olan insanları üzebilecekken, filmi bir bütün olarak ele aldığımızda, film eğlenceli ve Batman’e doyarak geçirdiğimiz 81 dakikanın hakkını kesinlikle veriyor.

Eğer siz de son dönemlerde bir Batman açlığı çekiyorsanız, kesinlikle gönül rahatlığıyla sizlere Batman: Hush animasyon filmini izlemenizi öneriyorum. Arkham oyun serisindeki Batman’e fazlaca benzerlikler gösteren bu Batman, sizlerin açlığını tam olarak gideremese bile en azından Robert Pattinson’ın oynayacağı Batman filmine kadar açlığınızı yatıştırmayı başaracaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here