Bilim Tanrıçası Madam Curie’nin sıradışı öyküsü: Radioactive!

İlk nobel ödülünü alan kadın, Kimya ve Fizik alanında bilimin seyrini değiştiren, adını tarihe yazdıran deha: Madam Curie!
Radyoaktivite alanındaki çalışmalarıyla yeni bir çağ başlatan, fizik ve kimya alanında iki Nobel ödülü alarak başarılarını katlayan değerli bilim insanı Marie Curie’yi anlatmaya kelimeler yetmez. Bilime aşık bir ruh ve o ruha yenik düşmüş bir kalp. Radioactive, Bilim kurgu ve aşk içeriğiyle muazzam bir yapıt olarak karşımıza çıkıyor.

Peki Radioactive ne anlatıyor?

Madam Curie’nin gençlik yıllarında kendisi gibi bilim insanı olan Pierre Curie ile tanışır. Evlenip iki kız çocuğu büyüten çift, 1903’te radyumu keşfederek birlikte Nobel ödülü kazanır ve bilimin seyrini sonsuza dek değiştirir. Eşinin ölümünden sonra araştırmalarına devam eden Marie, bir diğer ünlü bilim insanı Paul Langevin ile ilişki yaşar. Bir süre sonra bu ilişki büyük skandallar doğurur. Ancak Marie’nin bilime olan aşkı ve dünyayı değiştiren keşiflerle birlikte gelen sorumluluk her şeyi gölgede bırakacaktır. Dram, Biyografi ve Romantizm içeren muazzam bir yapıt…

Bu yapıtta hangi yıldızları göreceğiz?

Madam Curie’ye hayat veren yıldız, Rosamund Pike! Pierre Curie’i ise Sam Riley canlandıracak. Vizyona girmesini heyecanla beklediğimiz film 2020 senesinde seyircilerin karşısına çıkacak.

Yazımı sonlandırırken sizler için Radioactive fragmanını da buraya bırakıyorum!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here