Geçtiğimiz günlerde Richard Linklater, Barry Jenkins, Hirokazu Koreeda, Paweł Pawlikowski, Paolo Sorrentino, Steve McQueen gibi yönetmenler, kendilerine göre 21. yüzyılın en iyi filmlerini açıkladılar.

21. yüzyılın en iyi filmlerini sıraladığı 100 filmlik bir liste yayımlayan The Guardian, aynı zamanda bu yüzyıla damgasını vuran bazı yönetmenlerden de 21. yüzyılın en iyi filmini seçmelerini istedi. Richard Linklater, Barry Jenkins, Hirokazu Koreeda, Paweł Pawlikowski, Paolo Sorrentino gibi yönetmenler de, 2000’li yıllarda kendilerini en çok etkileyen filmleri açıkladılar.

“Bir Zamanlar Anadolu’da” filmi ile The Guardian’ın ’21. Yüzyılın En İyi 100 Filmi’ listesinin 38. sırasında yer alan Nuri Bilge Ceylan, aynı zamanda kendi gibi başarılı isimlerin tercihlerinde de yer buldu. Weekend ve 45 Years gibi filmlerle adından söz ettiren Andrew Haigh, 21. yüzyılın en iyi filmi olarak Uzak’ı seçerken, Cold War ile Oscar adaylığı kazanan Paweł Pawlikowski de hazırladığı altı filmlik listede Bir Zamanlar Anadolu’da’ya yer verdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here