Gün geçmiyor ki çok beklenen yeni bir oyun bizleri hüsrana uğratmasın. Gün geçmiyor ki yıllardır beklediğimiz oyun haberleri beklentiyi karşılamasın.

  • Bir haftadan fazla oldu tabii ama Blizzard her sene olduğu gibi bu sene de Blizzcon etkinliğini gerçekleştirdi. Geçen sene Diablo diye heyecandan dibi düşen sevenlerine mobil oyun fragmanı gösterip sonrasında burun kıvıranlara da “Ne var ya? Hepinizin akıllı telefonu yok mu?” diye cevap veren Blizzard’dan bahsediyoruz evet. Bu sene geçen senenin günahını çıkarmak için olsa gerek Diablo 4’ü duyurdular. Üstüne bir de güzelim oynanış videoları yayımladılar, ki açıkçası oldukça hoş gözüküyor. Çıkış tarihi henüz açıklanmayan oyunu hiç Diablo oynamamış olan ben bile merak etmeye başladım. Gelse de zindandan zindana koşsak.

  • Blizzcon hakkında değinmek istediğim bir diğer nokta ise Overwatch’a gelecek olan genişleme paketi duyurusuydu. Gerçi onlar bunu Overwatch 2 olarak tanıttılar ama ben 2’lik bir şey göremediğim için bu şekilde bahsedeceğim. Ya hakikaten, yaptıkları 8 dakikalık animasyonla insanları kandırabileceklerini mi düşünüyorlar? Animasyon çok harika duruyordu o ayrı tabii ama insan bir kötü hissediyor.

Parası biten Bethesda gibi davranmaya başladılar iyice. “Acilen yeni oyun satmamız lazım. Diablo 4 tek başına yetmez.” mantığıyla yapılmış bir hamle gibi duruyor. Gerçi oyunun çıkışına daha var. O zamana kadar belki çok daha farklı bir oyuna evrilir Overwatch Genişleme Paketi. Umarım da öyle olur.

  • Haberiniz var mı bilmiyorum ama geçtiğimiz günlerde Need for Speed‘in yeni oyunu çıktı. Oyun hakkındaki inceleme puanlarına bakarak anladım ki yine son birkaç oyunda olduğu gibi ortalama üstü bir oyundan ibaret gibi duruyor. Yarış meraklıların alıp oynayacağı diğerlerinin nasıl oyunmuş diye bakmayacağı bir oyun olmuş. Ne oynadım ne de bir video izledim bu arada. Dediklerim çok yanlış olabilir. Fakat bundan çok öncelerinde yeni bir Need for Speed oyunu için içlerimizin kıpır kıpır olmasını hatırlıyorum da. Ne güzel günlerdi. Değil mi? Oyunun adını merak edenler için, Google’a “Need for Speed” yazın çıkar.

  • Hazır Google demişken, Star Wars yine sonbahar bombardımanına geçti fark ettiniz mi? The Mandalorian dizisiyle, Jedi Fallen Order‘ı aynı zamana denk getirdiler ki insanlar hype’tan gebersin, Star Wars konuşmaktan içi çıksın.

Dizinin fragmanlarından üzerine uğraşılmış bir iş olacağı belliydi fakat iyi mi kötü mü ona daha sonraki yazılarımızda değinelim. Ne de olsa henüz bitmedi. Bitsin, bakarız.

  • Oyuna gelirsek de, gösterilen E3 fragmanından zaten çok güzel olacağı belliydi. Bir de işin ucunda Respawn Entertainment gibi son yılların en iyi geliştirici stüdyolarından birisi var. Güzel olmasa şaşırırdık. İnsanlar neden bu oyunu “Yılın sürprizi” diye nitelendiriyor anlam veremedik vallahi. Buna sürpriz demek için birazcık Murdock rolü yapmak lazım.
  • Death Stranding gibi isimlerin yer aldığı bir yılda yılın oyunu olmayı zorlar mı o konuda bir şey diyemeyeceğim. Fakat şimdilik zorlayacak gibi duruyor bizden demesi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here