Gün geçmiyor ki çok beklenen yeni bir oyun bizleri hüsrana uğratmasın. Gün geçmiyor ki yıllardır beklediğimiz oyun haberleri beklentiyi karşılamasın.

  • Geçtiğimiz hafta Riot Games‘in Blizzard olma çabalarının bir sonucu olarak önümüze bir sürü League of Legends evreni oyunu haberi attılar. Yok efendim dövüş oyunuymuş, menajerlik oyunuymuş derken ağzımız yüzümüz yeni oyun hype’ı ile doldu. Gerçi konu oyun dünyası olunca her hype gibi bu da çok kısa sürdü. Zamanında “You are breathtaking!” diye Twitter’da bağıran insanlar nasıl ertesi gün “okula giderken ben” adı altında tweet atmaya geri döndüyse, Riot Games konusunda da aynı durumlar gelişti. Gel gelelim önümüzdeki yılların Blizzard‘ı olabilirler mi olamazlar mı orası beni çok ilgilendirmiyor. Güzel oyun gelsin de ne olurlarsa olsunlar diyebiliyorum şimdilik sadece.

  • Blizzard demişken, Fallout 76 oyunu çıkmıştı bir ara hatırlayanınız var mı? Hani yılların rpg firması diye geçen Bethesda’nın yaptığı oyun. Merak etmeyin herkes gibi ben de unuttum. Geçen gün Fallout1st adıyla çıkardıkları yeni paketi çıkarınca hatırladık zaten. “Anaaaa böyle bir oyun vardı.” olduk. Olmadık mı? Ben oldum.
  • Bethesda kardeşimiz istediği kadar kar elde edememiş olacak ki elde edemediği bu karı hali hazırdaki sadık kitlesinin cebinden çıkarmayı planlıyor. “Bu adamlar zaten Fallout’u çok seviyor, normalde parayla sattığımız oyuna ekstra ücretle alınabilecek bir paket getirelim de parayı toparlayalım.” mantığıyla çıkmadılarsa ben bir şey bilmiyorum. Her neyse. Bethesda, kendi topuğuna sıka dursun. Bizim bahsedecek daha önemli konularımız var.

  • Geldi! Sonunda o beklediğimiz oyun geldi. Yıllardır yaptığı oyunlarla adını herkesin aklına kazıyan abimiz Hideo Kojima, bizi çok bekletti. Ama sonunda geldi. Beklettiğine değdi mi değmedi mi, orasını çok bilmiyorum oyunu oynamadım fakat internet üzerinden anladığım kadarıyla oyuncu halkını ikiye bölmüş durumda. Yıllardır “Pes mi Fifa mı?”, “Xbox mı Playstation mı?” gibi sorularla gruplaşmaya bayılan oyun severler yine şaşırtmayıp, ‘oyunun herkese göre olmadığını söyleyenler’ ve ‘Siz Hideo Kojima’ya neler söylersiniz öyle?’ciler olarak ikiye ayrılmış durumdalar. Evet yanlış duymadınız, ortalıkta bu oyunu çok beğenmeyenlere ‘sen kimsin de Kojima biraderimizin yaptığı oyunu beğenmezsin’ muamelesi yapıyorlar. Aman dikkat! Eğer olur da oyunu çok beğenmezseniz içinizde kalsın derim ben. Sakın ha! Sakın!

  • Yeni çıkan oyunlar, yeni oyun haberleri derken aman saçları ıslakken una bulanmış gibi duran, sert ve dolgun sesiyle hepimize kendini sevdiren Geralt abimizin de dizinin yeni fragmanını unutmayalım. Unutturmayalım.
  • Zamanında kitaptan uyarlanan bir diziyi “Bu ne biçim iş? Oyundakine hiç benzemiyor!” şeklinde eleştiren arkadaşlarımız keşke konu Nick Fury veya Ben Urich olunca da böyle davransalardı. Bu ikisine lafım olduğundan değil tabii fakat bir diziyi veya filmi ‘oyundaki haline hiç benzemiyor’ diye eleştirmek de ne Allah aşkına? Geralt giydirme oyunu mu bu? Öyle de benim mi haberim yok? Neyse bu konudaki sinirimi döktüm. Oh!
  • Gelelim fragmana. Fragman iyi duruyor hepsi bu. Çok heyecanlı bir hali yok gibi. Belki de zaten şimdiden çokça eleştiri alan bu projenin hype’ını çok yükseltmek istemiyorlardır. Yükseltmesinler de zaten. Eksik kalsınlar. Yıllardır şu gereksiz “beklenti” yüzünden ne güzel filmleri harcamadık mı? Ben sizin yerinize cevap vereyim, harcadık.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here