Usta oyuncu ve yönetmen Kenneth Branagh’nın imzasını attığı fantastik film Artemis Fowl’dan yeni bir fragman paylaşıldı. Film, esasen geçtiğimiz yıl Ağustos ayında vizyondaki yerini alacaktı. Ancak yeni vizyon tarihi olarak 2020’nin Mayıs ayı seçildi. Artemis Fowl, 29 Mayıs tarihinde sinemalardaki yerini alacak.

Eoin Colfer’ın yazarı olduğu kitaptan aynı isimle uyarlanan Artemis Fowl hakkında söylenenlere göre kitap ile film arasında bariz farklar bulunacak. Yönetmen Kenneth Branagh, filmi hakkında şu sözleri sarf etti: “Eoin Colfer, imza niteliğinde olan ve orijinal dünyaları olan karakterlere sahip bir kitap serisi yarattı. Umuyoruz ki bu karizmatik anti kahramana alışmış olan hayranlar sinema izleyicileri arasına katılarak sürprizler deryasında, tipik Artemis Fowl stiliyle şaşırtıcı ters köşeler sayesinde eğlenirler.”

Artemis Fowl’un konusu ise şöyle: “12 yaşındaki Artemis Fowl, sayısız suç dehasını barındıran bir soydan gelmektedir. Aynı zamanda bir dahi olan Artemis, babasının ansızın ortadan kaybolması ile birlikte bir maceraya atılmak zorunda kalır. Bu büyük gizemi aydınlatabilmek için güçlü ve gizli bir peri ırkıyla mücadele etmesi gereken Artemis, kendini rakiplerine karşı giriştiği bir  güç ve kurnazlık savaşında bulur.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here