Merakla beklenen oyun Cyberpunk 2077’nin, geçen sene e3’de ve bu sene Gamescom’da yayımlanan yeni oynanış videosu sonunda “Deep Dive” adıyla dünya çapında oyunculara yayımlandı.

Bu yeni video sayesinde, oyunun, oynanışı ve rol yapma ögeleri hakkında bolca bilgi alıyoruz. Örneğin karakterimiz için seçtiğimiz geçmişin, oyun içerisindeki diyalogları ve hatta senaryoyu etkileyebileceğini öğreniyoruz. Oyunun ilerleyen saatlerinde seçtiğimiz geçmişten memnun kalmazsak, verdiğimiz kararlar ile bu geçmişin etkilerini yok edip tamamen başka etkiler ekleyebiliyoruz.

Oyundaki karakter özelleştirme sistemi üzerinde bayağı bir durulan açıklamalarda, karakterimize eklediğimiz sibernetiklerin kendi içlerinde de modifikasyonlara açık olduğu ve bu sayede gerçekten çok özelleştirilmiş karakterler yaratabileceğimiz açıklandı.

Ayrıca sınıf sistemi, Elder Scrolls serisinden alıştığımız gibi tamamen özgür bir sistem sunup, oyunun yarısında ağırlık verdiğimiz bir özelliğimizi, sonradan değiştirme imkanı sunacak ve kendimize özgü karma sınıflar yaratmamıza imkan tanıyacak gibi duruyor.

Son olarak ise e3 fuarında ortalığı yıkıp geçiren Keanu Reeves’in oynadığı karakterden bahsetmem gerekiyor. Johnny Silverhand karakteri, Cyberpunk lore’una göre, oyunun geçtiği yıllarda ölü olduğu bilinen bir karakter ve yeni videoda açıklanan bilgiye göre, Johnny Silverhand karakteri, karakterimizin beynine yerleştirilen bir çipten ibaret olup büyük bir ihtimalle, Batman: Arkham Knight oyunundaki Joker gibi, sadece bizlerin gördüğü bir görüden ibaret kalacak gibi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here