Her ne kadar Dr. Dolittle’ın maceralarının başlangıcı yirminci yüzyılın başlangıçlarında olsa da birçoğumuzun Dr. Dolittle ile ilk tanışması zannediyorum ki Eddie Murphy ile birlikte olmuştur. John isimli bir doktorun hayvanlarla konuşabilme yeteneğinin ortaya çıkmasının ardından yaşadığı maceralar, küçükken hepimizin gülerek izlediği hikâyelerden biriydi. Şimdi ise bu değişmek üzere…

Fragmandan anladığımız kadarıyla Robert Downey Jr.’ın Dolittle’ı, hayvanlarla konuşma gücünü yeni fark eden biri değil, gücünü uzun süredir kullanan birisi. İnsanlardan uzakta, envai çeşit hayvan ile beraber bir adada yaşayan Dr. Dolittle’ın macerası bizim çocukluğumuzda hatırladığımız gibi bir komedi değil, daha fantastik daha epik ve daha heyecan verici.

Aslına bakarsanız Dr. Dolittle’ın hayatı Unfortunate Events filminden hatırlayacağımız Kont Olaf’ın hikâyesi ile benzerlikler içeriyor gibi gözüküyor. İki küçük çocuğun kendisini, yaşadığı adada ziyaret etmesiyle beraber Dr. Dolittle’ın yaşamı bir daha aynı olmayacak şekilde değişiyor. Hayvan dostlarının büyük yer kapladığı bu macera, kimi zaman onları kraliyet saraylarına kimi zaman da korsanların karşısında deniz savaşlarına götürüyor.

Ayrıca filmin seslendirme kadrosundaki Emma Thompson‘dan Tom Holland‘a, Selena Gomez‘den Rami Malek‘i de kadar birçok önemli isim de bulunuyor. E bu kadar insan bir araya gelince ağzımız sulanmıyor değil. Önümüzdeki Ocak ayında vizyona girmesi bekleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here