The Elder Scrolls Online‘ın yeni genişleme paketi sonunda duyuruldu. Greymoor isimli bu güncelleme ile birlikte Elder Scrolls serisinin en sevilen oyunlarından biri olan Skyrim’in topraklarına geri dönüyoruz. Skyrim’in batısını konu edinecek olan bu genişleme paketinde yeni mekanlara uğrayacak ve vampirler ile kıyasıya bir mücadeleye girişeceğiz.

Bethesda’nın konu ile ilgili yaptığı açıklama ve duyuru sinematiği şu şekilde;

Skyrim’i Hiç Böyle Görmediniz!

2020 Bölümü Greymoor Mayıs ve Haziran aylarında yayımlanacak ve ESO’ya iki yeni bölge ekleyecek: Batı Skyrim’de oyuncular Nord’ların buzla kaplı ülkesini keşfederken çoktandır unutulmuş Blackreach mağarasına inerek tekinsiz düşmanlarla dövüşecek ve Skyrim’in Karanlık Kalbinin üzerindeki sır perdesini aralayacaklar.

Bir Yıl Sürecek Bir Macera!

İç içe geçmiş hikayelerle bir yıl sürecek macera Skyrim’in Karanlık Kalbi, 2020’nin ilk çeyreğinde girizgah görevi ve Harrowstorm DLC zindan paketi, ikinci çeyrekte Greymoor Bölümü, üçüncü çeyrekte bir diğer zindan paketi ve son çeyrekte de bir hikaye DLC’si olmak üzere dört güncellemeden oluşuyor. The Elder Scrolls’un bugüne kadarki belki de en karanlık hikayesi bu ama yine de bu karanlıkta umut kıvılcımları saçan kahramanları var: Ana oyundan tanıdığımız Lyris Titanborn ve House Ravenwatch o karanlıklarda sinsice gezinen düşmana karşı savaşıyorlar.

Yeni Dünya Etkinlikleri ve Oynanış Sistemleri

Greymoor Bölümü ile birlikte ayrıca yeni dünya etkinlikleri ve oynayış sistemleri de geliyor. Oyuncular omuz omuza vererek ülkeyi terörize eden Harrowstorm’lara karşı birlikte mücadele edecekler. Dahası, yeni Eski Eserler Sistemi ile Batı Skyrim’in de ötesinde, Tamriel’in dört yanında kayıp antik eserleri bulup toplayabilecekler. Antik kalıntıların yerini tespit ettikten sonra kazıp çıkartarak hem Tamriel’in gizli hikayesi keşfedilecek hem de her tip oyuncu için güçlü ve eğlenceli ödüller açılacak.

The Elder Scrolls Online: Greymoor, PC ve Mac için 18 Mayıs’ta, Xbox One ve PlayStation 4 için de 2 Haziran’da çıkış yapacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here