Bildiğiniz üzere Epic Store ortalığa çıkıp da Steam’in tahtına göz diktiğinden beri iki haftada bir bedava oyunla bizleri mutlu etmeye başardı. Epic’i aktif olarak kullanan kullanmayan herkesin işine geldi. İlk başlarda bağımsız yapımlardan başlayan fiyat çıtasını gittikçe arttıran bedava oyun sistemi son birkaç seferdir haftada iki oyun vermeye başladı. Daha öncesinde Alan Wake, For Honor gibi AAA oyunları vermeye başlayan Epic Games bu sefer de Hyper Light Drifter ve Mutant Year Zero: Road to Eden’le bizleri selamlıyor.

Hyper Light Drifter

Bağımsız bir stüdyo olan Heart Machine tarafından geliştirilen oyun adeta bir görsel şölen. Pixel Art denilen görsel oyunlara biraz ön yargılı yaklaşan ben bile gördüklerim karşında ağzım açık kaldı. Dead Cells tarzı bir görsel tarzı olan oyunun türü ise Hack&Slash ve RYO.

Oyunun Steam fiyatı 31 lira olup incelemelerden de “Çok Olumlu” almış durumda. Hazır bedavaya alabiliyorken alınıp oynanmayı hak ediyor gibi duruyor. Bu tarz hızlı aksiyonları sevenler ise hiç düşünmeden girişse iyi olur.

Mutant Year Zero: Road to Eden

Öncelikle şunu belirtmek istiyorum ki bu oyun 89 lira. Bunu bilelim de ona göre devam edelim. The Bearded Ladies stüdyosu tarafından geliştirilmiş olan oyunun türü Tactical Turn Based denilen türden yani ben XCOM diyeyim, siz anlayın. Oynanış ve tarzı XCOM’la çok benzer olsa da hikaye ve oyun işleyişi bakımından oldukça farklı olduğu söylenebilir. Özellikle karakterleri ve onların arasındaki diyaloglar çok tatlı.

Daha çıkalı bir yıl olmamış olan bu oyunu deneyip şans vermenizi tavsiye ediyorum. Parasının hakkını normalde de verebilecek bir oyun gibi duran Mutant Year Zero, bedavayken tadından yenmez durumda.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here