Her Eylül ayında olduğu gibi bu Eylül’de de bizleri büyük yapımlar bekliyor. Senelik gelen spor oyunlarında tutun da yıllardır beklenen seri oyunlarına kadar oldukça geniş bir yelpazemiz var gibi duruyor bu ay. Gelin hep beraber önemli olanlara bir göz atalım.

9 Eylül – Gears 5 (Xbox One, PC)

Gears of War serisinin beşinci olacak olan oyun bu sefer de bir önceki oyunda olduğu gibi Xbox’ın yanı sıra PC için de çıkışını yapacak. Metacritic üzerinde bir önceki oyuna çok yakın puanlara sahip olan Gears 5, yine bizi aksiyona doyuracak gibi duruyor.

13 Eylül – Borderlands 3 (Playstation 4, Stadia, PC, Xbox One)

İlk iyi oyunuyla geniş bir kitleye ulaşmış olan Borderlans serisi özellikle son ikinci oyunuyla co-op macera sevenlerin kucağına düşmüştü. Oldukça fazla silah çeşitliliği ve loot mekanikleriyle oynanışını zenginleştirmesinin yanı sıra karakterleriyle de aklımızda yer etmiş nadir oyunlardandır kendisi. Yeni gelen oyunda da eski oyunlardan sevdiğimiz her şeyi aynı koruyup üstüne de birçok ekleme yapılmış gibi duruyor. Gearbox Software tarafından geliştirilen oyunun çıkış tarihini iple çektiğimizi söylesek yalan söylemiş olmayız.

24 Eylül – The Surge 2 (Playstation 4, PC, Xbox One)

Deck13 tarafından geliştirilen serinin ilk oyunu The Surge, 2017 yılında piyasaya çıkmıştı. Souls-Like türünde olan oyun Dark Souls, Nioh, Bloodborne gibi oyunların mantığını ele almış ve bazı yerlerini daha iyi yapmış olmasına rağmen bazı yerlerinde ise eksik olan kısımları göze batmıyor değildi. Genel olarak oyun medyası tarafından çıktığı zaman incelemesi yapılıp bir köşeye atılan bir oyun olmuştu. Geliştirici firma bu yeni oyunda ise eksiklerinden ders çıkarmış olarak geliyor gibi gözüküyor. Umarım öyle olur ve bize öle öle şu oyunun keyfini çıkarırız.

26 Eylül 2019 – Stygian: Reign of Old Ones (PC, Linux, Mac OS)

Bu ayın en heyecanla beklediğim çok net olarak bu oyun diyebilirim. Tamamıyla Türk bir stüdyo olan Cultic Games tarafından Bahçeşehir Üniversitesi çatısı altında geliştirilen oyun H.P. Lovecraft’ın Cthulhu temasını işleyen, 2D sıratabanlıbir rol yapma oyunu. Aranızda oyun hakkında çok bilgisi olmayanların Steam sayfalarındaki demosuna bir göz atmalarını tavsiye ederim. Gelsin de göğsümüzü gere gere oynayalım.

27 Eylül 2019 – Code Vein (Playstation 4, Xbox One, PC)

İlk açıklandığı zaman herkeste hype yaratan fakat gün geçtikçe oyuncular üzerinde aynı heyecanı ve beklentiyi bırakamayan bir oyun oldu Code Vein. Souls-Like türünde olacak olan oyunun geliştiricisi ise Bandai Namco. Firmadan dolayı benim şahsen beklentim hala yüksek olsa da eğer kötü bir oyun çıkarsa da şaşırmayacağım oyunlardan. Umarım güzel olur. Bol ölmeli oyunlar iyidir, hoştur, güzeldir.

Eylül ayının oyunları pek tabii bu kadarla sınırlı değil fakat en dikkat çekenleri ve en üzerinde konuşabileceklerimden bahsetmeyi tercih ettim. Bu ay çıkacak diğer oyunların listesi de şu şekilde:

Blasphemous – 10 Eylül – PC, PS4, Xbox One, Switch

eFootBall PES 2020 – 10 Eylül – PC, PS4, Xbox One

GreedFall – 10 Eylül – PC, PS4, Xbox One

Destiny 2 New Light – 17 Eylül – PC, PS4, Xbox One

Devil’s Hunt – 17 Eylül – PC

The Legend Of Zelda:Link’s Awakening – 20 Eylül – Switch

Ni No Kuni: Wrath Of The White Witch – 20 Eylül – PC, PS4, Switch

The Sojourn – 20 Eylül – PC, PS4, Xbox One

Baldur’s Gate : Enhanced Edition – 24 Eylül – PS4, Xbox One, Switch

Baldur’s Gate 2: Enhanced Edition – 24 Eylül – PS4, Xbox One, Switch

Icewind Dale: Enhanced Edition – 24 Eylül – PS4, Xbox One, Switch

Planescape: Torment: Enhanced Edition – 24 Eylül – PS4, Xbox One, Switch

Darksiders 2 Deathinitive Edition – 26 Eylül – Switch

Dragon Quest 11 S: Echoes Of An Elusive Age Definitive Edition – 27 Eylül – Switch

Tropico 6 – 27 Eylül – PS4, Xbox One

FIFA 20 – 27 Eylül – PC, PS4, Xbox One

Someday You’II Return – Eylül – PC, PS4, Xbox One

Final Fantasy 8 Remastered – Eylül – PC, PS4, Xbox One, Switch

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here