Duygu yüklü bir boşanma sürecini anlatan Hope Gap, 29 yıldır birlikte olan bir çiftin yaşadığı sorunları irdeleyen bir film olarak karşımıza çıkacak. Oscar adayı İngiliz yönetmen William Nicholson tarafından yönetilen ve yazılan film, Annette Bening‘in canlandırdığı Grace ve Bill Nighy‘ın canlandırdığı Edward arasındaki evliliğin parçalanışını ve oğulları Jamie’nin, kendilerine yaptığı ziyareti odak noktasına koyacak.

Film, Nicholson tarafından 2004’te üç Tony Ödülü için aday gösterilen Retreat From Moscow adlı bir oyundan uyarlandı. Tiyatro perspektifinden büyük ekrana uyarlanması hakkında konuşan yönetmen, “İlginç bir şekilde, en büyük zorluk diyalog atmamaktı. Birçok insan, karakterlerin uzun konuşmalar yaptığı bir filmin tutmayacağını düşünüyor. Kabul etmiyorum. Film, insanları duygusal anlara çekmenin bir başka biçimidir. Her kareyi oluşturabildim. Bunu tiyatroda yapamam çünkü izleyici çerçeveyi oluşturuyor. Benim için bu bir armağandı.” dedi.

Bening, Nighy ve Josh O’Connor’a eşlik eden diğer oyuncular ise Aiysha Hart, Ryan McKen ve Rose Keegan. Film ABD’de Roadside Attractions ve Screen Media Films tarafından dağıtılacak ve 6 Mart 2020 tarihinde gösterime girecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here