Hala sıkıldıkça baştan izlediğim bir dizidir House M.D. Şimdilerde ülkemizde de çakması yayımlanmakta. Medikal drama tarzında olan dizi 16 Kasım 2004 ve 21 Mayıs 2012 tarihleri arasında 8 sezon olarak yayımlanmıştır. Benim gibilerin ise hala bu diziyi izlediğine eminim. Zira insanı kendine o kadar bağlıyor ki bu dizi, aklınızda diziyle ilgili ne var ne yok kalıyor. Bu içeriğimde sizlere House M.D. hakkında bilinmeyenleri aktarmaya çalışacağım.

1.Diziyi yayımlandığı süre boyunca toplamda 82 milyon kişi izlemiştir.

2.Neredeyse her bölümde adı geçen Lupus hastalığı teşhis olarak sadece 1 hastaya konmuştur. Ancak House, dizi boyunca sık sık “It’s not Lupus” repliğini söylemiştir.

3.House’u canlandıran Hugh Laurie, aslında İngiliz olmasına rağmen dizi boyunca mükemmel bir Amerikan aksanıyla konuşmuştur.

4.House, dizi sürecesince 161 vicodin almıştır.

5.Dizinin 6. sezon finali Canon 5D kamera ile çekilmiştir.

6.House M.D.’nin en çok izlenen bölümü 4. sezonun 11. bölümü olarak yayımlanan “Frozen”dır. Bölüm, toplamda 29 milyon kişi tarafından izlenmiştir.

7.House dizi boyunca 18 farklı baston kullanmıştır.

8.House M.D. dizisi Sherlock Holmes’den esinlenerek oluşturulmuştur. House’un apartman numarası tıpkı Sherlock Holmes’un apartman numarası gibi 221B’dir. Ayrıca House ile Sherlock Holmes, Wilson ile Watson kabaca benzer karakterlerdir.

9.Dizi, yayımlandığı süre boyunca 66 farklı ülkede ekranda yer almıştır.

10.Dizi, 2008 yılında dünyada en çok izlenen televizyon programı olmuştur.

11.House dizi boyunca sadece 21 kişiyi kurtaramamıştır.

12.House’un spor ayakkabı giymesi fikri kendisini canlandıran Hugh Laurie’ye aittir.

13.House dizi boyunca meşhur “Everybody lies” yani “Herkes yalan söyler” sözünü 33 defa söylemiştir.

14.House’un dizide kullandığı motorsiklet Honda CBR1000RR Fireblade Licence Plate Y91’dir.

15.Son olarak Gregory House’u canlandıran Hugh Laurie, dizi yayınlandığı zamanlarda kendisine gösterilen yoğun ilgiden dolayı rahat rahat markete bile gidemediği söylemiştir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here