Yer aldığı bütün projelerde adından söz ettiren başarılı oyuncu Hugo WeavingThe Matrix 4 filmi hakkında bazı açıklamalarda bulundu. Bildiğiniz gibi filmin şu ana kadar açıklanan kadrosunda ünlü oyuncunun ismi yer almıyordu. Kafalardaki yegane soru en sevdiğimiz ajan olan Ajan Smith’i bu filmde görüp göremeyeceğimizdi. İşte Weaving, yaptığı bu açıklamayla bu sorunun cevabını verdi.

Ne yazık ki Hugo Weaving’i Matrix 4’te göremeyeceğiz… Bunun nedenine ise Weaving şöyle açıklık getirdi: “Bu talihsiz bir durum” diyen başarılı aktör “İlk olarak The Visit’ten (tiyatro) teklif aldım, daha sonra ise The Matrix için teklif geldi. Matrix’in yapılacağından emindim ama henüz tarihleri belli değildi. Her ikisini de yapabileceğimi düşündüm ve bu süreçte The Visit için yapılan teklifi kabul ettim. Lana Wachowski ile sürekli temas halindeydim ama en sonunda tarihlerin uyuşmayacağına karar verdi.”

Kısacası filmin çekim tarihlerinin o süreçte belli olmaması ve diğer teklif ile birlikte takvim uyuşmazlığı olmuş da denebilir. Açıkçası serinin en önemli karakterlerinden biri olan Ajan Smith’i ufak da olsa film içerisinde hala görmeyi umut ediyorum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here