Son zamanların yıldızı parlayan oyuncusu Anya Taylor Joy‘un başrolünde yer aldığı Jane Austen’in ünlü eserinden beyaz perdeye aktarılan Emma’dan fragman paylaşıldı.

Emma romanı daha önce de beyaz perdeye ve televizyon ekranlarına uyarlanmıştı. 1996 yılında yapılan uyarlamada başrol olarak Gwyneth Paltrow’u izlemiştik. Bakalım Anya Taylor Joy’lusu nasıl olacak?

Daha önce birçok müzik klibine imzasını atan ve ilk uzun metraj filmini çeken Autumn de Wilde’ın yönetmen koltuğuna oturduğu filmin konusu ise şöyle:

“Zeki, zengin ve bekar Emma Woodhouse hayatından son derece memnundur ve evliliğe veya kimsenin aşkına ihtiyaç duymaz. Hayatta en sevdiği şey ise başkalarının aşk hayatlarına burnunu sokmaktır. Yakın arkadaşı Bay Knightley’nin tüm uyarılarını görmezden gelerek vesayeti altındaki Harriet Smith’e uygun bir eş ayarlamaya kalkınca, özenle yaptığı planlar ortaya çıkar ve hiç beklemediği sonuçlarla karşı karşıya kalır. Jane Austen’in 1815 yılında okuyucuyla ilk kez buluşan kitabı Emma, bir çöpçatan hikayesi olarak biliniyor. Ancak terzinin kendi söküğünü dikemediği gibi Emma Woodhouse’un da aşk hayatı son derece karmaşık bir hal alıyor.”

Emma, 24 Nisan 2020 tarihinde ülkemizdeki izleyicileriyle buluşacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here