Autumn de Wilde’ın ilk uzun metraj filmiyle büyük ilgi çekmesine neden olan Anya Taylor Joy başrollü Emma’dan yeni bir fragman paylaşıldı. 

Jane Austen’in eserinden uyarlanmış olan komedi ve dram türündeki filmin fragmanında, aşk konusunda her şeyin en iyisini bilen ancak kendine faydası olmayan Emma’nın hikayesine göz atıyoruz.

Jane Austen’in 244. doğum gününde fragmanı paylaşılan Emma’nın konusu ise şöyle: “Zeki, zengin ve bekar Emma Woodhouse hayatından son derece memnundur ve evliliğe veya kimsenin aşkına ihtiyaç duymaz. Hayatta en sevdiği şey ise başkalarının aşk hayatlarına burnunu sokmaktır. Yakın arkadaşı Bay Knightley’nin tüm uyarılarını görmezden gelerek vesayeti aldıktaki Harriet Smith’e uygun bir eş ayarlamaya kalkınca, özenle yaptığı planlar ortaya çıkar ve hiç beklemediği sonuçlarla karşı karşıya kalır. Jane Austen’in 1815 yılında okuyucuyla ilk kez buluşan kitabı Emma, bir çöpçatan hikayesi olarak biliniyor. Ancak terzinin kendi söküğünü dikemediği gibi Emma Woodhouse’un da aşk hayatı son derece karmaşık bir hal alıyor.”

Emma, 24 Nisan 2020 tarihinde ülkemizdeki izleyicileriyle buluşacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here