Emma Mackey, Netflix’in Sex Education isimli gençlik dizisinde başrollerden karakterlerden biri olan Maeve Wiley’i canlandıran genç oyuncudur. Son dönemde diziyi izleyen ve kendisini keşfeden herkesi Margot Robbie’yi andıran güzelliği ve oyunculuğu ile adeta büyülemiştir. Bizler de, bu genç oyuncuyu sizlere tanıtalım istedik.

İngiliz bir anne ve Fransız bir babanın kızı olan Emma Mackey, 4 Ocak 1996 yılında Fransa’da Le Mans’ta doğmuştur. Babası bir okulda müdür, annesi ise hayır kurumlarında çalışan bir gönüllüdür. Üniversiteye kadar olan eğitimini Fransa’da Sablé-sur-Sarthe şehrinde tamamlamıştır. 17 yaşına geldiğinde ise Leeds Üniversitesi’nde İngiliz Dili ve Edebiyatı eğitimi almak için İngiltere’ye taşınmıştır. Okulda küçük çaplı tiyatro oyunlarında rol alarak ve birkaç oyunu da yöneterek, tiyatroya karşı olan ilgisini keşfetmiştir. 2016 yılında mezun olduktan sonra ise hayatının yönünü modelliğe ve oyunculuğa çevirmiştir. Öncelikle modellik yapan genç oyuncu, bu sayede keşfedilmiştir.

İlk olarak 2016 yılında Shay Collins’in ynettiği bir korku filmi olan Badger Lane‘de Michelle karakterini canlandırmıştır. Lakin bu televizyon filmi ile kendisini duyuramamıştır. Genç oyuncu asıl çıkışını 2019 yılında Netflix’te yayımlanmaya başlayan Laurie Nunn’ın yarattığı Sex Education dizisindeki Maeve Wiley rolü ile yapmıştır.

Genç oyuncu kariyerinin başında olmasına karşılık şimdiden dünya çapında bilinen bir isim. Tabii ki bunda Margot Robbie’ye olan benzerliğinin ve oynadığı dizinin tutmasının yanı sıra kendisinin yeteneğinin de payı büyük. Anlayacağınız Emma sadece hoş bir surattan ibaret değil. O, rolünün tüm yükünü güzelliğine ve fiziğine bindirmeyen bir oyuncu. Kendisi gerçekten de oynadığı karakteri izleyicisine geçirebilen bir oyuncu. Maeve karakterinin kürtaj sırasındaki gerginliğini izleyen her genç kadın hissetmiştir diye düşünüyoruz.

Aslında genç oyuncu hakkında şimdilik söyleyebileceğimiz başka bir şey yok, dediğimiz gibi kendisi bu sektörde yeni. Hakkında bilgi edinmemiz için daha çok dizide veya filmde oynamasını beklememiz gerekecek. O yüzden şimdilik bu kadının hayatını anlatmaya bir son veriyoruz ve sizlere Emma’nın kendi gençliğini anlatışı ile baş başa bırakıyoruz. Fakat ondan önce size onun Margot Robbie ile olan benzerliğinin ne derece korkutucu olduğunu göstermek için bu fotoğrafı buraya bırakıyoruz:

Katolik bir okulda okuyan Emma bu deneyimini “Oldukça… iyiydi. Katolik bir okulda okudum ve oldukça spor yaptım ve gerçekten mutluydum. Ders çalışmayı seviyorum ve bir kitap kurduydum. Oldukça korunaklı bir ortamdı. İngiltere’ye gelince sertleşmem gerekti. İnsanlar benim ne kadar masum ve bazı konularda bilgisiz olduğumu fark etmemi sağladı. İnsanların beni sevmesini istiyordum.” 

Yani anlayacağınız Emma, dizide canlandırdığı karakter ile zıt bir ergenlik geçirmiş. Kişisel bir tecrübeye dayanarak canlandırmamış Maeve’i, tamamen oyunculuğunu konuşturmuş. Bizler de genç oyuncuyu tebrik ediyor ve onu daha fazla işlerde görmek için can atıyoruz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here