Son günlerde, Twitter’da paylaşılan giflerle gün sayılan ve hayranları tarafından merakla beklenen, çıkış tarihinin belli olacağı, oynanış videosu sonunda geldi. Videoda gördüğümüz kadarıyla, oyun, ilk oyundaki atmosferini korumaya devam ederken, gerçekliğe iyice yakınlaşan grafikleriyle bizleri büyülemeye hazır gibi.

Ellie’nin dövüş stiline biraz daha hakim olmamızı sağlayan bu yeni videoda, ilk oyundan biraz daha vahşi bir oyunun bizleri beklediğini görebiliyoruz. Zaten yapımcıların da; “ilk oyunda anlattığımız duygu sevgiyi, bu oyunda ise öfkeyi anlatacağız” tarzında olan açıklamalarından dolayı da, oyuncular daha vahşi ve öfkeli bir oynanış bekliyorlardı.

Ayrıca edinilen bilgilere göre The Last of Us: Part II’nin hem özel bir sürümü olacak hem de Türkçe dublaj veya Türkçe altyazılı olarak oynanabilecek. Oyunla ilgili ortaya çıkan ilk bilgi, The Last of Us: Part II’nin “Special Edition” olarak isimlendirilen özel bir sürümle geleceği. Bu sürümü aslında, bir koleksiyon olarak düşünebilirsiniz. Bunun nedeni ise 80 dolar (yaklaşık 455 TL) karşılığında satılacak olan koleksiyonun içerisinde;

  • oyunu içeren iki diskin olacağının,
  • bunun yanında 48 sayfalık bir mini kitabın yer alacağının,
  • özel bir disk kutusunun bulunacağının,
  • dinamik bir tema içereceğinin ve
  • bir avatar setiyle birlikte geleceğinin söylenmesi.

Bu sürüm daha şimdiden, bir e-ticaret sitesinin kataloğuna eklenmiş durumda.

Video içerisinde oyunun çıkış tarihi de belli olmakla birlikte tabi ki video, cevabını beklediğimiz çok daha önemli bir soruya da, çok duygusal ve çok kaliteli bir şekilde cevap veriyor. Bu sorunun cevabını, kendi gözlerinizle, videoyu izleyerek görün lütfen.

İyi seyirler Mevzu Sanat okurları!

Yapılan açıklamalara göre oyun, 21 Şubat 2020 tarihinde piyasaya sürülecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here