Marvel evreninin genişlediği ve beyazperdeden televizyonlara taşacağı haberi uzun bir zaman önce paylaşılmış ve gelecek diziler duyurulmuştu. 2020 yılında ise izleyici ile buluşacağı açıklanan ve Disney+ platformunda yayımlanacak olan diziler şunlardı;
1) The Falcon and The Winter Soldier
2) WandaVision
3) Loki
İşte herkesin merakla beklediği bu 3 diziden, bu sabah toplu bir fragman yayımlandı.

Bu fragmanda kısa da olsa Wanda’yı ‘Scarlett Witch’ kostümünde görmenin verdiği mutluluk paha biçilmez. Hayatımıza renk katacak bu dizilerle alakalı ufak bilgilendirmeler ise hemen aşağıda:

1) The Falcon and The Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier, adından da anlaşılabileceği gibi Anthony Mackie‘nin canlandırdığı Falcon ile Sebastian Stan‘in canlandırdığı Winter Soldier‘ın maceralarına odaklanacak.

Dizide Marvel Sinematik Evreni’nde rollerini yineleyen isimler Anthony Mackie ve Sebastian Stan ile sınırlı olmayacak. Captain America: Civil War’da ustalıkla hayata geçirdiği planıyla Avengers’ı birbirine düşüren Baron Zemo karakteri The Falcon and the Winter Soldier dizisinde de önemli bir role sahip olacak. Filmde karaktere hayat veren Daniel Brühl, dizi için bu karaktere bir kez daha hayat veriyor. Filmlerindeki rolünü yineleyecek olan bir diğer isim de Agent 13 olarak da bilinen Sharon Carter’a hayat veren Emily Van Camp.

2) WandaVision

Game of Thrones, Mad Men, Fargo gibi dizilerde yönetmen koltuğuna oturan Matt Shakman‘ın yöneteceği WandaVision’da Elizabeth Olsen Scarlet Witch rolüyle geri dönerken, Paul Bettany de bir kez daha Vision karakterine hayat verecek.

Scarlet Witch ve Vision karakterlerine odaklanacak olan dizinin, epik Marvel filmleri ile sit-com dizilerinin bir karışımı gibi olacağı açıklandı. Altı bölümden oluşan dizinin birbirinden oldukça uzak duran bu iki konsepti nasıl bir araya getireceği merak konusu.

Dizinin oyuncu kadrosunda Elizabeth Olsen ve Paul Bettany’e Thor filmlerindeki Darcy karakterine bir kez daha hayat verecek olan Kat Dennings, Ant-Man and the Wasp’taki Ajan Jimmy Woo rolüyle geri dönecek olan Randall Park ve meraklı bir komşuyu canlandıracak Kathryn Hahn eşlik edecek. Ayrıca Teyonah Parris de Monica Rambeau’ya hayat verecek. Hatırlayacağınız gibi Rambeau, Captain Marvel’da izleyicilerin karşısına çıkmıştı. Captain Marvel’da henüz bir çocuk olan Monica Rambeau, WandaVision’da ise yetişkin hâliyle yer alacak.

3) Loki

Avengers: Engame’de yaşananlardan doğrudan etkilenecek olan Loki dizisi, filmde Uzay Taşı’nı alıp kaçan karakterin bu noktadan sonra yaşadığı maceraları konu alacak. Öte yandan karakterin bu dizide farklı zamanlara ve farklı evrenlere yolculuk edeceği açıklandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here