Tutan filmleri uzatmak gibi bir huyu olan insanlardan oldukça korkuyorum. Zira para kazanmak için seriyi mahvetmek gibi bir alışkanlıkları var. Bu korkuma Matrix’in yeni fiminin geleceğinin duyurulması ile ne yazık ki Matrix serisi de dahil oldu. Lakin yeni filmin oyuncu kadrosunun açıklanması ile bu korkularım biraz olsun hafifledi. Zira Neo karakterini canlandıran Keanu Reeves ile Trinity karakterini canlandıran Carrie-Anne Moss, Matrix 4’ün kadrosuna katıldı! Üstelik Variety sitesinin özel haberine göre filmin yönetmenliğini ve senaristliğini yine Lana Watchowski üstlenecek. Ki bu da mutlu olmak için bir neden daha demek. Gerçi Lily yok ama olsun… Bu arada filmin doğrudan serinin devamı olup olmadığı ise henüz açıklanmadı.

Warner Bros. Pictures ve Village Roadshow Pictures ortaklığında yapılacak olan filmin Matrix Evreni‘ni genişleteceği de belirtilmiş. Warner Bros’tan Toby Emmerich film ile ilgili “Lana ile Matrix dünyasına yeniden girdiğimiz için daha heyecanlı olamazdık. Lana özgün film yapma konusunda vizyoner birisi ve The Matrix evrenindeki bu yeni bölümü yazıp yöneteceği için oldukça mutluyuz.” açıklamasında bulunmuş.

2020 yılında prodüksiyon aşamasına geçeceği belirtilen yeni Matrix filminin yazar kadrosunda ayrıca Aleksandar Hemon ve David Mitchell gibi isimler de bulunuyor. Yapımcılığını ise Lana Watchowski ile birlikte Grant Hill üstlenecek.

Yazarın Notu: Hugo Weaving’in efsanevi karakteri Ajan Smith ile geri dönüp dönmeyeceği ise henüz bilinmiyor. Fakat umalım ki dönsün!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here