Türkiye’nin Minik Serçe’si, neredeyse her şarkının alında imzası bulunan Sezen Aksu‘nun yeni albümü Demo2‘den ilk şarkı Yetinmeyi Bilir Misin? bugün sevenleriyle buluştu.

Minik Serçe şarkı için şu sözleri söyledi: “Dilerim dünyanın en zor ama en faydalı ‘kendinle yüzleşme’ eylemine sizin için de vesile olur. Ben pek severim böyle çarpışmaları… Yine kendi dayağımı yedim bir güzel… Biraz karın ağrısı yaptı ama iyi geldi.”

DEMO 2 albümünde, ilkinde olduğu gibi, Sezen Aksu’nun kalbinden, dilinden ve sesinden mırıldanarak gelen; doğumundan hemen sonra demo düzenlemelerle kaydedilen şarkıların en saf halleri yer alacak.

Sezen Aksu, kendi YouTube kanalından ve dijital müzik platformlarından yayımlanacak şarkıları için “Eğrisiyle doğrusuyla, bizim başkalarına pek göstermek istemediğimiz kayıt, şan ya da düzenleme kusurlarıyla söylenmiş şarkıların, daha sonra dinlendiğinde bambaşka bir lezzeti olduğunu hep duyardım. Kendim de bu çabasızlığı severim zaten. Çünkü o çaba ister istemez dinleyicinin karşısına çıkarken devreye giriyor. Bu şarkıları zaman içinde paylaşma isteği buradan doğdu. Pek de iyi oldu. Dinleyeni sevdikleri şarkıların süssüz dünyasına götürmeyi, tabir yerindeyse kedi gibi karnımı açmayı, 45 yıllık dostluğumuzu taçlandırmak olarak görüyorum” diyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here