Geçtiğimiz günlerde geliştiriciler, Nioh 2‘nin oynanış fragmanının yayımlanacağı açıklanmıştı. Bizler de o günden beri bu fragmanı dört gözle bekliyorduk. Beklenen fragman bugün itibariyle yayımlandı. Koei Tecmo’nun yayımladığı fragmanda oyunun hikayesine dair bilinmeyenler gün yüzüne çıkıyor. Grafiksel olarak geliştirilen yapım, artık daha gerçekçi gözüküyor. Souls serisinden esinlenen Nioh 2, beklenen oyunlar arasında yer alıyor.

13 Mart tarihinde PS4 platformuna çıkacak olan yapım Japonya’nın Sengoku zamanlarında, 1555 yılında geçecek. Bitmek bilmeyen bir savaş Japon topraklarını kurbanlarından beslenen bir şeytana dönüştürecek. İşte böyle olayların döndüğü bir zamanda ana karakterimiz olacak kişiyle tanışacağız.

Ana karakterimiz olacak kahraman, Mino bölgesindeki doğaüstü yaratıklar olan yokai’leri avlayacak. Fakat karakterimizin çok büyük bir sırrı olacak:  Karakterimiz, insan ve yokai kanını aynı anda taşıyacak. İnsanlar arasında kendine yer bulamayan kahramanımız tek başına maceralara atılacak. Kahramanımız bir gün içinde bulunan yokai gücünün kontrolünü kaybedecek ve bir felakete yol açacak. Fakat ‘Spirit Stones’ satan Toukichiro isimli seyyar tüccar, bu zor duruma bir çare bulacak. Bu noktadan sonra ikili kendi yeteneklerini birleştirmeye karar verecek ve daha fazla Spirit Stones bulmaya çalışacak.

Nioh 2’ye Gelecek DLC

Team Ninja’nın PlayStation blogunda yazdığı yazıda oyuna gelecek yeni DLC ve Season Pass ile ilgili bazı planlar da paylaşıldı. Buna göre Nioh 2’ye üç büyük DLC gelecek ve bu DLC’lerin her biri farklı bir hikâyeyi anlatacak. Elbette yeni silahlar, yetenekler ve karakterler de her bir DLC ile birlikte oyuna eklenecek.

Nioh 2’nin Special Edition versiyonunu satın alan oyuncular Season Pass’e de sahip olacak. Digital Deluxe Edition versiyonunu satın alan oyuncular ise DLC’ler ile birlikte oyun içi özel eşyalara da sahip olacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here