Günümüz döneminde artık film ve dizi sektörü, tamamen internet servisçiliği üzerine bir gelişme yaşıyorlar ve bildiğimiz gibi bu sektörlerin en büyük isimlerinden birisi olan Disney Stüdyoları da, bu akımdan uzak kalmayarak, kendi platformlarını üretiyorlar.

Disney, Star Wars’un haklarını aldığından beridir benim de içinde bulunduğum büyük bir grup Star Wars hayranını tokatlarcasına üzüyor olsa da, ana akıma katmadıkları işlerde biraz olsun umut beslemeye devam edebiliyoruz.

Son günlerde, Obi-Wan dizisinde, Ewan McGregor’un bizzat oynayacağını duyurdukları zaten bir çok yerde haber olmuştu. Şimdi ise dizinin geçeceği dönemi duyurdular. Dizi Episode 3: Revenge of the Sith senaryosunun bitişinden tam sekiz sene sonra geçecek.

Aslında üstünde çok düşünmeye gerek duymadan bile tahmin ediliyor ki, dizi büyük ihtimalle Order 66’den kaçan ve Tatooine gezegeninde saklanan Obi-Wan Kenobi’nin, Ben Kenobi’ye dönüşmesini anlatacak.

Bu dizi sayesinde Rogue One ile Revenge of the Sith senaryosunun arasındaki boşluğu da dolduracak olan Disney, büyük bir ihtimalle sildiği genişletilmiş evreni teker teker bu tarz dizilerle baştan inşa etmeye çalışmaya devam edecek.

Ha, bu yeni inşa edilmiş “genişletilmiş evren” hoşumuza gider mi? Bunu sadece bekleyip görebiliriz.

Dizi çıkışını Disney+ üzerinde yapacak ve bu sistem ülkemizde de kullanıcılara açık olacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here