Resmi PlayStation Brezilya Twitter hesabı, Overwatch 2‘nin ne zaman çıkacağını yanlışlıkla açıklamış olabilir!

Overwatch 2, resmi olarak BlizzCon 2019‘da duyurulmuştu ancak Jeff Kaplan geliştirici takımının çıkış tarihi hakkında bir fikrinin olmadığını söylemişti. Kaplan, Overwatch panelinde şu sözler ile açıklama yapmıştı :“Bahsettiğim gibi, Overwatch 2 hala yapım aşamasında ve oyunun tamamıyla hazır olabilmesi için bizim hala gidecek çok yolumuz var. Yalnızca bize izin verin, oyunu harika yapalım. Aklımızda bir tarih yok.”

Ancak bütün bunlara rağmen hayranlar, PlayStation Brezilya sayesinde oyunun çıkış tarihi hakkında bir ipucu aldılar. PlayStation Brezilya’nın resmi Twitter hesabından yapılan bir paylaşım ile Overwatch 2’nin çıkış tarihi sızdı.

Şu anda silinmiş olaran tweet ise şu şekilde:
“2020, Overwatch 2’nin PS4’e geleceği yıl olacak ve hazırlanmak için bize sıcak bilgi veren bazı geliştiricileriyle konuştuk. Röportajı okuyun: https://t.co/6B8i2p9yTH

Slikovni rezultat za playstation brazil twitter overwatch 2

Tweette ekli olan röportaj bağlantısı yalnızca Kasım 2019’da İngilizce yayımlanan bir röportajın Portekizce‘ye çevrilmiş hali. Tweet, Overwatch 2‘nin 2020‘de çıkacağını söylüyor olsa da Blizzard tarafından henüz resmi bir açıklama yapılmadı. 

Eğer 2020 tarihi doğruysa, Overwatch 2‘nin sonbahardan hatta Noel’den önce çıkması pek muhtemel değil. Ancak herkesin bildiği üzere hayranların heyecanı ve baskısı ile oyunların acele ettirilip büyük hayal kırıklıklarına neden olduğu örnekler de mevcut (bkz. World of Warcraft: Battle For Azeroth). Bu sebeple hayranların Overwatch 2’nin geliştirici takımına oyunu en iyi haline getirmeleri için zaman vermeleri ve acele ettirilerek tamamlanmamış bir oyun sunmalarına sebep olmamaları tavsiyesinde bulunuyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here