Online FPS oyunları denince güncel olarak oynananlar arasında akla ilk gelen isimlerden birisi de Rainbow Six Siege olabilir. Gerek oynanışı gerek dengeli karakterleri gerekse sürekli güncel tutulması bakımından yıllardır tazeliğini koruyor ve bünyesine de her geçen gün yeni oyuncular eklemeye devam ediyor. Oyunun sıradaki sezonu olacak olan Operation: Ember Rise ile beraber gelecek karakterler ise açıklandı. Peru ve Meksikalı askerler olan Goyo ve Amaru.

Goyo defans tarafına gelecek olan bir operatör olup kalkan arkalarına patlayabilen bir paket yerleştirme özelliğine sahip. Bu patlama Capitao‘nun alevi gibi bir etki bırakıyor görüldüğü üzere. Paketi karşı takım patlatabileceği gibi bizim takım arkadaşlarımız da patlatıp bunu bir taktik haline getirebiliyorlar.

Amaru ise saldırı kısmına gelecek olan bir operatör ve yeteneği ise Batman kancası. Herhangi bir kırılabilir pencereye veya çatılara kendisini havada süzülerek taşıyabilen bir özellik. Belirli bir mesafede içinde ve sadece yukarıdaki objelere kullanılabilen bir özellik gibi duruyor. Mobilitesi yüksek olması bu operatörü biraz güçlü yapacak gibi gözükse bile camdan içeriye girdiği anda birkaç saniye savunmasız kalacak gibi duruyor.

Oyuna gelecek olan bir yenilik ise özlediğimiz Kanal haritası. Birbirine bir koridorla bağlı iki bina şeklinde olan bu harita mevcut sorunları, tasarım hataları giderilmiş bir şekilde tekrar oyunculara sunulacak.

Operation Ember Rise‘ın yayımlanma tarihi ise şimdilik 9 Eylül olarak açıklandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here