Geçtiğimiz günlerde bir radyo programına katılan Robert Downey JR., şaşırtıcı açıklamalarda bulundu. Oyuncu Iron Man rolüyle Oscar’a aday gösterilmek istemediğini belirtti.

MCU’nun en iyi oyuncularından birisi olarak gösterilen Robert Downey Jr.’ın, Iron Man rolü için henüz bir akademi ödülü almamış olması şaşkınlıkla karşılanan bir gerçek. Hem genel olarak MCU’nun, hem de özellikle Tony Stark’ın hayranları; Downey’nin sırf Endgame’deki rolüyle bile Oscar’ı hak ettiğini düşünüyorlar. Amerika’nın en çok dinlenen radyo programlarından birisinin sunucusu olan Howard Stern de işte o hayranlardan.

Geçtiğimiz günlerde Robert Downey Jr., Stern’in radyo programına konuk oldu. Program sürecince Howard defalarca Robert’ı Iron Man rolüne ne kadar yakıştırdığını belirtti. Hatta Stern onun Iron Man rolüyle Oscar’a aday bile gösterilmemesinin büyük bir talihsizlik olduğunu da vurguladı. Ancak aldığı cevap hiç beklediği gibi değildi; çünkü Downey, ödüle aday olarak gösterilmesini kendisinin reddettiğini açıkladı.

Aslında bu oldukça beklenmeyen bir açıklamaydı. Robert’ın rolü bıraktığını bilmek zaten hayranlarını oldukça üzdü. Birçoğunun ortak görüşü, 11 yılı aşarak aynı karaktere hayat veren bir oyuncunun; bu rolü Oscar’la taçlandırması gerektiği yönünde. Marvel bu sene Downey’i adayları listesine almamış da olsa, belki de geçmiş zamanları anlatacak filmler aracılığıyla adaylarda gelişmeler yaşanabilir. Bakarsınız seneye Black Widow filminden sonra Downey’i elinde Oscar tutarken görebiliriz. Hayaller… Hayaller…
Gerçek olması dileğiyle!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here