Çoğu insan küçük yaş kitlesine hitap ettiğini söylese de, benim gibi meleklere, doğaüstü şeylere meraklı iseniz size dehitap edeceğine emin olduğum bir dizidir Shadowhunters. Fakat dikkat edin bu yazı SPOILER içermektedir 🙂

İçinde melekleri, iblisleri, efsaneleri, büyücüleri barındıran çok keyifli bir dizi olmakla beraber, dizinin aşka çok önem veren aksiyonla süslenmiş bir serüveni var. The Mortal Instruments isimli kitap serisinden uyarlanan dizi gayet sürükleyici ve içinde merak barındıran bir gidişata sahip. Shadowhunters yani Gölge Avcıları dizisi genel olarak melek kanı taşıyan avcıların, dünyayı ve insanları iblislerden ve kötü varlıklardan korumaya çalışmasına dayalı.

Dizimiz Clary Fray’in 18. yaş gününde annesinin ondan gizlediği gerçeklerin yani hayatının, bir çarpışma sayesinde ortaya çıkmasıyla başlıyor. Annesinin kaçırılmasıyla iyice hayatının gerçeklerini öğrenmeye başlayan, buna bir yandan da mecbur kalan Clary, kendini bildiğinden çok farklı bir dünyanın içinde buluyor. Bu hayata farkında olmadan da olsa dahil olan birisi daha var: Clary’nin en yakın arkadaşı Simon. Simon’un en yakın arkadaşına olan hisleri, onu da bu dünyaya sürüklüyor. Biraz saf bir karaktere sahip olan Simon, kendisini vampir olarak bulduğunda işler biraz komik ve garip bir hal almaya başlıyor. Dizimizin başrolü, Clary ile aşk yaşayacak olan yakışıklımız Jade ise dizinin en talihsiz isimlerinden, çok iyi kalpli olup kendini sorgulamalarıyla, aşkının imkansızlığa sürüklenmesiyle ailesinin dramıyla en üzüldüğünüz karakterlerden biri olacağına eminim. Bu güzel dizi başlarda biraz basit olarak algılansa da, size beklemenizi önereceğim dizilerden. İleride karşınıza çıkacak şeylere siz bile inanamayacaksınız.

Jade’in üvey abisi olan Alec Lightwood’un iniş çıkışlarla dolu aşk hayatı ise, aşka bakış açınızı değiştiricek cinsten olacak. Kendinizi dolu dolu bir aşkın içinde bulacaksınız. Jade’in diğer üvey kardeşi ve Alec’in öz kızkardeşi olan Isabelle Lightwood dizinin en kadınsı figürlerinden, kendine has duruşu, özgüveni, davranışları ve karakteriyle öne çıkan bir kadın.

Her karakterin aşk hayatına değinen dizide farklı farklı aşk hikayeleri görüyor olacağız. Bunun yanında her karakterin iç dünyasına da önem veren dizi, konuları her yönden değerlendirmenizi sağlıyor.

Saf ve iyi niyetli Simon karakteriyle, yakışıklı ve güçlü ama aynı zamanda içinde yalnızlıkla savaşan bir çocukla yetişen Jade karakteriyle, 18 yaşına kadar belirli aralıklarla hafızası silinmiş içindeki güçten habersiz Clary karakteriyle, kendini iyiliğe ve kurallara adamış ama orada sıkışıp kalmış Alec karakteriyle, ne kadar güçlü dursa da içindeki kız çocuğuyla savaş veren Isabelle karakteriyle çok keyif aldığım bir dizi oldu.

Ölümcül Oyuncaklar filmini izleyenler ve kitap serisini okuyanlar, bu diziden umduklarını bulamayabilirler çünkü konusunun yanında efektleri ve görüntüleri diğer yapımlara göre daha düşük kaliteli. Diziye hiçbir beklentiniz ve ön yargınız olmadan başlamanızı tavsiye ederim ki diziden zevk alabilin. Zevkler ve renkler tartışmaya kapalı konular olduğundan hiçbir yoruma kulak asmadan izleyin ki beğenip beğenmeme konusu sadece size kalan bir konu olsun. Hepinize bol keyifli seyirler dilerim umarım beğenirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here