Shingeki no Kyojin, bilinen adıyla Attack on Titan, 2020 Sonbaharında final sezonuyla izleyicisiyle buluşacak. Sezon yaklaşmadan önce animeyi biraz hatırlayalım.

shingeki no kyojin ile ilgili görsel sonucu

Gelecek olaylardan 100 yıl kadar önce Titanlar ortaya çıkmış, insanlık kendisini korumak adına dıştan içe doğru Duvar Maria, Duvar Rose, Duvar Sina’yı inşa etmişlerdir. Ki bu şehirler Almanya’daki Nördlingen şehrinden ilham alınmıştır. Ana karakterimiz Eren Yeager ve üvey kız kardeşi Mikasa Ackerman ailesiyle birlikte duvarların içerisinde yaşamaktadır ve Eren dış dünyayı oldukça merak eder. Yakın arkadaşı Armin Arlert ile yine bunu konuştukları bir gün, yüz yıldır saldırıya uğramayan şehirlere aniden Muazzam Dev’in saldırmasıyla işler değişir. Annesi gözlerinin önünde öldürülen Eren, bütün devleri öldürme sözü verir. Arkadaşı ve kız kardeşiyle orduya, ki o zamana kadar ordu gerçek bir iş bile yapmamıştır zira ihtiyaç duyulmamıştır, katılırlar.

shingeki no kyojin ile ilgili görsel sonucu

Hajime Isayama tarafından mangası çizilen bu anime izlenmesi gereken animeler listelerinde uzun yıllardır yer alıyor. 2020 Sonbaharı’nı merakla bekliyoruz!

Shinzou wo Sasegeyo!   

NOT: Bu içerik Kıvılcım Şengül tarafından yazılmıştır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here