Martin Scorsese’nin süper kahraman filmlerini sinemadan saymadığını ve Marvel’ı ciddi şekilde eleştirdiğini biliyoruz. Bugün ise Scorsese yaptığı açıklamada, Taxi Driver ve The King of Comedy gibi filmlerinden ilham alan Todd Phillips’in Joker filmini henüz izlemediğini ve izlemeye gerek duymadığını söyledi.

Netflix’in The Irishman filmini yöneten Martin Scorsese yoğun bir yıl geçirdi. Ancak ünlü yönetmen, Todd Phillips’in yönettiği Joker filmini tartışmak için biraz zaman buldu. Efsanevi yönetmen aslında filmde yapımcı olacaktı ancak The Irishman yüzünden ayrılmak zorunda kaldı. Joker’in yapımcılığını Scorsese’nin uzun süredir prodüksiyon ortağı olan Emma Tillinger Koskoff devraldı. Film beklentileri karşıladı ve dünya çapında 1 milyar doların üzerinde hasılat elde etti. Todd Phillips, Martin Scorsese’nin filmin başarısının arkasındaki ilham kaynağı olduğunu itiraf etse de, New York Times’a konuşan Scorsese, Joker filmi hakkında şaşırtıcı bir açıklama yaptı.

Joker’den bazı klipler izlediğini, yapımcılığını değerlendirdiği süreçte senaryosunu okuduğu için filmi bildiğini söyleyen Scorsese, bu noktada Joker’ı izlemeye gerek duymadığını belirtti. Başarılı yönetmen, “Klipleri gördüm. Filmi biliyorum. Öyleyse, neden izlemeye ihtiyacım olsun? Anlıyorum. Güzel.” ifadelerini kullandı. Birileri de onun filmi için bu ifadeleri kullansa ne olurdu merk konusu… Scorsese’nin bu açıklamları ile neyi başarmaya çalıştığını anlayabilmiş değiliz, lakin bazen şımarık küçük bir çocuk gibi davrandığını söyleyebiliriz…
Peki ya sizce? Scorsese biraz abartmıyor mu?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here