Nihai haber geldi!

Örümcek Adam, Marvel Sinematik Evreni’ne geri döndü.
Marvel ve Sony, kısa bir müzakere döneminden sonra şartları kabul etti.

Her ne kadar muhtemelen uzay-zaman sürekliliği boyunca kıvrımlı bir yolculuk gerektirmese de, Spider-Man Marvel Sinematik Evrenine geri dönecek. Marvel ve Sony, ortaklıkları için yeni şartlar üzerinde anlaşamadıkları için Ağustos ayında ciddi tehlikedeydi. (Kısacası: Sony, Spidey karakterinin haklarına sahipti ve Marvel, Sony’nin tek başına kullandığı filmlerden elde edilen kazançların bir kısmını kestiği için temelde onu MCU’ya ödünç vermekteydi. Marvel, pastadan çok daha büyük bir dilim istedi ve Sony, vazgeçmeye istekliydi.)

Ortak bir basın bülteninde açıklandığı gibi, Temmuz 2021’de üçüncü bir Spider-man filmi gösterime girecek – ve en önemlisi süper kahraman film meraklıları için, yine de MCU çerçevesinde var olacak. Marvel başkanı Kevin Feige yaptığı açıklamada, “Spidey’in MCU’daki yolculuğunun devam etmesi beni heyecanlandırıyor ve Marvel’da ,hepimiz ve hepimiz üzerinde çalışmaya devam ettiğimiz için çok heyecanlıyız” dedi. “Örümcek Adam – hikayesi dünyadaki her yaştan ve izleyiciden geçen güçlü bir simge ve kahraman. Aynı zamanda sinema dünyalarını geçecek süper güce sahip tek kahraman olarak ortaya çıkıyor, bu yüzden Sony kendi Spidey-ayetini geliştirmeye devam ederken, geleceğin ne gibi sürprizleri olacağını asla bilemezsiniz. ”

Tom Holland’ın karakterin yinelemesi inşa edildiğinde, Spider-Man: Far From Home’da, Robert Downey Jr.’ın Tony Stark’ının göründüğü varisi olarak görülüyordu; bu her iki stüdyo için de garip olurdu, yeni bir anlaşmaya varılmamıştı. Spider-Man bağımsız filmleri, Samuel L. Jackson’ın Nick Fury ve diğer Yenilmezler gibi adamların artık ortaya çıkmayacağı gerçeğine dayanmak zorunda kalacaktı; Tersine MCU, görünüşte asla onu gündeme getirmeyen Örümcek Adam gibi görünmemesini sağlamak zorunda kalacaktı.

Yani bu her yerde güzel bir haber, ancak Müttefik askerlerin Dunkirk‘ten tahliyesi gibi davranmayalım. İki dev şirket, gelecekte büyük miktarda para kazanmak için ortak olarak, muhtemelen bir anlaşma yapmaları gerektiğine karar verdi. Başlangıçta tek başına Spidey filminin ilk dolar brütünün yüzde 5’ini alan Marvel, 50-50’lik bir bölünme istedi.

Her neyse millet, Peter Parker, bir kez daha oldukça iyi hissediyor!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here