Stephen King’in “The Shining” romanının sinema uyarlamasını Stanley Kubrick’in aynı adı taşıyan 1980 tarihli başyapıtı olarak izlemiştik. Üretkenliği ile bizleri hala büyüleyen yazarın, 2013’te The Shining’in devam romanı niteliğinde yayımladığı “Doctor Sleepeseri de beyazperdeye taşınıyor.

Danny Geçmişe Dönüp Travmalarıyla Yüzleşiyor!

Yönetmen koltuğunda, Netflix’in başarılı korku dizisi The Haunting of Hill House ve yine Stephen King uyarlaması olan Gerald’s Game filmi gibi orijinal yapımlarla tanıdığımız Mike Flanagan oturuyor. Warner Bros.’un konusunu Overlook’ta yaşadığı travmayı bir türlü atlatamayan Dan uzun süre huzur bulabilmek için mücadele etmiştir. Dan, o güne dek görmediği kadar parlak bir ışıltıya sahip olan Abra tanıştığında geçmişiyle barışır ve Abra’nın hayatta kalabilmesi için daha önce hiç olmadığı kadar güçlü bir şekilde korkularıyla yüzleşerek ölüm ve yaşam arasında büyük bir mücadele içine girer.” şeklinde özetlediği filmin başrolünü ise küçük Danny’nin yetişkin haline hayat verecek olan Ewan McGregor üstleniyor.

       

Kült Sahnelere Göndermeler

The Shining’ten kalplerimizde yer etmiş Kubrick’in muhteşem kırık kapı, koridor, ikizler, kan gölü gibi kült sahnelerine göndermeler yaparak umut vaat eden filmin soundtracklerini ise yine Mike Flanagan’ın The Haunting of Hill House dizisi ve Hush filminde de tercih ettiği The Newton Brothers’tan dinleyeceğiz. 

Ülkemizde 22 Kasım 2019’da vizyona girecek filmin fragmanı yayımlandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here