Warner Bros, Matrix film serisinin hayranlarına büyük bir müjde vererek, Matrix 4’ün yolda olduğunu resmen duyurmuştu. Üstelik orijinal üçlemenin yıldızları Keanu Reeves ve Carrie-Anne Moss‘un yer alacağı ve filmin Lana Wachowski tarafından yönetileceği bir film olarak bizlerle buluşacak.

Bu muhteşem isme ek olarak Matrix 4’ün kadrosu biraz daha aydınlandı ve Matrix hayranları için bir müjde daha geldi. Matrix 2: Reloaded ve Matrix 3: Revelations’da, Niobe karakteriyle tanıdığımız Jada Pinkett-Smith seriye dönecek. Niobe’nin varlığı Morpheus karakterinin de dönebileceği ihtimalini su yüzüne çıkarsa da, şimdilik bunun beklenmediğini söyleyebiliriz.

Deadline‘ın haberine göre; Matrix 4 filminin kadrosuna Jessica Henwick‘in katıldığı da belirtildi. Daha önce farklı projelerde gördüğümüz ve özellikle Iron Fist ve Game of Thrones rolleri ile hatırlanan oyuncu, filmin kadrosuna katılmış durumda. Oyuncunun henüz hangi rol ile filmde yer alacağı tabii ki belli değil. Buna rağmen Jessica Henwick’in karakterinin ana karakterlerden biri olacağı ve filmde önemli bir yere sahip olacağı söyleniyor.

The Matrix 4 filmi için son olarak Neil Patrick Harris ve hafta başında da Yahya Abdul-Mateen II isimleri açıklanmıştı. Yahya Abdul-Mateen II’nin kadroya katılması genç Morphius söylentilerinin yeniden gündeme gelmesine sebep oldu. Oyuncunun Laurence Fishburne’ün efsanevi karakterinin genç versiyonuna hayat vermesi mümkün görünüyor. Lakin tıpkı Jessica Henwick gibi bu oyuncuların karakterleri hakkında da henüz bilgi sahibi değiliz.

Filmin çemkimlerinin başlangıç tarihi 2020 başı olarak gösteriliyor. Yönetmen koltuğunda oturacak Lana Wachowski, film hakkındaki bir açıklamasında “Lilly ile 20 sene önce gerçekliğimiz hakkında keşfettiğimiz birçok fikir artık daha anlam taşıyor. Tüm karakterlerin tekrar hayatıma girmesinden ve harika iş arkadaşlarımda tekrar çalışma şansı bulmaktan çok mutluyum.” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here