HBO‘nun beklenen dizisi, usta roman yazarı Stephen King’in The Outsider adlı eserinden aynı adla uyarlanan diziden bir fragman geldi. Dizinin oyuncu kadrosunda Rogue One: A Star Wars Story, Animal Kingdom, Ready Player One, Babyteeth gibi yapımlardan tanıdığımız Emmy ve Golden Globe ödüllü Ben Mendelsohn, Bad Times At El Royale, Widows gibi yapımların Tony ödüllü yıldızı Cynthia Erivo, Ozark ve Arrested Development ile Emmy ve Golden Globe’un sahibi olan Jason BatemanBill Camp, Paddy Considine, Julianne Nicholson, Yul Vázquez, Jeremy Bobb ve Marc Menchacayer alıyor.

Dizinin konusu ise şu şekilde tanımlanmış: 11 yaşındaki bir çocuğun hunharca katledilen cesedi bir parkta bulunur. Görgü tanıkları ve cesetten alınan parmak izleri Flint City adındaki kentin en saygın adamlarından birini işaret etmektedir. Cinayetin baş şüphelisi olarak görülen kişi, Küçükler Ligi koçu, İngilizce öğretmeni, iyi bir eş ve iki kız babası olan Terry Maitland’ın ta kendisidir. Soruşturmanın başına geçen dedektif Ralph Anderson düzenlediği bir operasyonla halkın gözleri önünde Terry Maitland’ı tutuklar. Terry, her ne kadar suçsuz olduğunu açıklamaya çalışsa da dava aleyhinde ilerlemektedir. Ancak araştırma devam ettikçe ortaya çıkan gerçekler ve Tery’nin olay gecesi ile ilgili anlattıkları davanın tüm seyrinin değişmesine neden olur.

HBO’da yayımlanacak olan ilk iki bölümün yönetmen koltuğuna Jason Bateman oturuyor. Bateman’ın dışında 6 bölümü Andrew Bernstein, 1 bölümü ise Charlotte Brandström yönetiyor. The Outsider, 12 Ocak 2020 tarihinde izleyicileriyle buluşacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here