Hepimizin bildiği üzere Netflix, Witcher serisini dizi yapma kararı aldı. Ünlü oyuncu Henry Cavill ile de Geralt karakterini oynaması için anlaşmıştı. Dizinin duyuru videosunda Cavill’a yapılan makyajla çok fazla eleştiri alan Netflix, karakterlerin son hallerinin posterlerini paylaştı. Biz de, hayranları ikiye ayıran bu posterlerin incelemesini yapıp sizlerle paylaşmak istedik.

Henry Cavill – Geralt of Rivia

Dizinin duyurusunun yapıldığı test videosunda Geralt’ın ne kadar kötü gözüktüğünü hepimiz görmüştük. Daha sonrasında bunun bir test videosu olduğu ve karakterin son görüntüsünün bu yönde olmayacağı bizlere duyurulmuştu. Öncelikle karakterin suratından başlayalım. Oyunlardan aşina olduğumuz Geralt’ın yüzünde bir yara izi var. Ancak paylaşılan fotoğraflarda yara izini göremiyoruz. Oyunda ise, çoğu yara izinin CD Projekt Red tarafından, karakterin geçmişinde ağır şeyler yaşadığının bir göstergesi olarak eklendiğini ve kitapların da oyunun geçmişinin bir parçası olduğunu hatırlatmakta yarar olduğu düşünüldüğü için eklenmişti. Karakterin zırhını ise şahsen ben çok beğendim. Önceden paylaşılan görüntülerde gördüğümüz Nilfgaard zırhlarından kat kat daha iyi duruyor. Paylaşılan posterlerde en çok konuşulan kısım ise kılıçlar. Görüntüdeki kılıcın gümüş mü yoksa çelik mi olduğu bizlerle paylaşılmadı. Ancak benim şahsi görüşüm bunun gümüş kılıç olduğu yönünde. Birçok kişinin sorduğu “Neden tek kılıç var?” sorusunun cevabı ise, Geralt’ın kitaplarda iki kılıcı aynı anda taşımıyor oluşu. Oyunda olduğu gibi her canavar gümüş kılıç ile öldürülmüyor ve Geralt bazı özel canavarlar için bu kılıcı kullanıyor. Bu yüzden de kılıcını genelde Roach’ın yanında bırakıyor. Genel olarak toparlamak gerekirse ben Geralt’ın görüntüsünü beğendim. Henry Cavill’ın oyunculuğuyla beraber ortaya güzel karakter çıkacağını düşünüyorum.

Freya Allan – Ciri

Kitaplardaki Ciri ile oyundaki Ciri arasındaki farkı unutmamak gerektiğini baştan söylemek istiyorum. Özellikle son oyunda gördüğümüz ve müthiş bir savaşçı olan Ciri, kitaplarda çok daha genç. Gençken bile iyi bir savaşçı ancak oyunlarda gördüğümüz kadar güçlü değil. Şahsen benim en başarılı bulduğum oyuncu seçimi Ciri. Oyuncunun saç, göz ve ten rengi ciddi anlamda çok uyumlu. Yine de Freya Allan’ın işi cidden çok zor. Oyun dünyasının en sevilen karakterlerinden biri olan Ciri’yi canlandırmak ve seyirciye kendini sevdirmek konusunda çok uğraşacağını düşünüyorum. Ancak, sosyal medyadan paylaştıkları görseller ile şimdiye kadar bu süreci çok iyi bir şekilde sürdürdüğünü belirtmekte fayda var.

Anya Chalotra – Yennefer

En zor kısma geldiğimizi düşünüyorum. Serinin hayranları tarafından en çok konuşulan ve tartışmaya neden olan oyuncu seçimi Yennefer’ınki olsa gerek. Yennefer’ın simsiyah saçları ve eflatun gözleri çok iyi yansıtılmış. Kıyafeti ve elindeki hançer ise karaktere zariflik katmış. Bence Yennefer için en büyük sorun, oyuncunun mimiklerinin Yennefer sertliğine sahip olmaması. Hepimiz Yennefer’ın zor, sert ve güçlü bir kadın olduğunu biliyoruz fakat posterlerden yola çıkarak baktığımda karakter benim gözüme çok sevecen ve çocuksu gözüküyor.

Paylaşılan logolar ise benim çok hoşuma gitti. Geralt, Ciri ve Yennefer’ın sembollerinden bir araya getirilmiş bir logo tasarlanmış. Buradan anlaşılacağı üzere dizinin başrol karakterleri (en azından 1. sezon için) bu üçlü olacak. Dizinin fragmanını hemen aşağıda izleyebilirsiniz:

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here