tasarımı ile fark yaratan katlanabilir inçlik

Admin

Administrator
Yönetici
dizüstü bilgisayara aktardım sizlere pipisini dışında hızlıca söz etmek istiyorum burada göstermek istiyorum onu Bu arada bu vurdum heralde kılmamıştır burada ekranlar arasında fonksiyonlar geçişlerde yapabiliyorsunuz tek bir tuşla ekran dizilimlerinin otomatik ayarlanmasında sağlayabiliyorsunuz bu Asus'un sadece Olay Doğan'ın boyutunda değil yazılım boyutunda da nasıl değerlendirdiğini güzel göstergelerinden bir tanesi bildiğiniz gibi kistler YouTube kanalımı Aslında çok uzun olmayan bir süredir sizlere sunuyorum buradaki içeriklerle yanınızda oluyorum ve uluslararası fuarlara katılabiliyor olmak uluslararası fuarlarda yeni çıkan cihazları Anlı'da aktarabiliyor olmak benim için gerçekten çok büyük bir gurur Umarım bu videodan keyif almışsınızdır Genellikle ailelerin en büyük çocukları okulda genel olarak daha başarılı daha çok para kazanıyor ve daha üst pozisyonlarda ikinci çocuklarsa okulda Belki o kadar başarılı değil ama yaratıcılık konusunda daha gelişmiş becerilere sahip gibi mi gözüküyor Tabii ki bu herkes için %100 bu şekilde geçerli

olmayacaktır ama istedim iki olarak baktığınızda gerçekten de iki veya daha fazla sayıda çocuğu olan aileler de bu şekilde bir sorunu var gibi gözüküyor Örneğin yapılan çalışmalara göre bir çocukların bir firmada bittiği yolma veya daha üst Lider pozisyonlarında yer alma ihtimali ikinci çocuklara göre %30 oranında daha fazla İsveç'te yapılan bir araştırmaya göre bir doğan çocuklar duygusal olarak da hasta birler insiyatif olma ve karar verme konusunda daha başarılılar genel olarak daha Lider pozisyonunda lar ve sosyal olarak daha dışa dönükler Bu neden kaynaklanıyor dersiniz bunu Aslında bilim insanları Uzunca bir süredir biliyorlardı ancak nedenlerini tam olarak buna ilk Doğan avantajı veya doğum sırası etkisi adı veriliyor 1920'lerde meşhur psikoterapist Alfred Adler bunun ana nedeninin bir doğan çocuğun güç ile çok Erkenden tanıştığını ve sonradan gelen kardeşlerin o gücü elinden olabileceğinden endişe ederek tahtını korumaya çalışmasıyla etmeye çalıştık bu Evet Kumar çok şairane çok edebi geliyor ama deneysel çalışmalar bunun gerçekten

Deponun açıklaması olduğunu bugüne kadar gösteremedi Fakat son birkaç yıldır yapılan yeni araştırmalarla ilk Doğan avantajının nereden kaynaklandığını biraz daha iyi anlamaya başladık ilk olarak tabi bu videoyu izleyenler olarak sizlerin hakkında bazı açıklamalar geliyor olabilir onlardan hangilerinin Muhtemelen doğru olmadığı ile başlayalım Örneğin genetik bunun ana açıklaması değil gibi gözüküyor çünkü düşünecek olursanız zaten Öz kardeşlerin gene onların yüzde 99.9 birebir aynı yani o geri kalan yüzde 0.05 lik farkın çok çok köprü bu kadar farklı değişimler yaz dönemindeki kaza beklenmiyor Ayrıca bu örüntü ikizlerde de öyle biliyordum Belki ilk çocuk daha sağlıklı Doğrudur iki çocuk daha az sağlıklı doğuyor dur Dolayısıyla bütün hayatları buna bağlı şekilleniyor olabilir diye düşünebilirsiniz bu da tam olarak geçerli değil Çünkü yapılan çalışmalara göre çocuklar genel olarak ortalamada birinci çocuktan daha sağlıklı doğuyor düşünülebilir acaba çocukların aile bağlılığı ve farklı olduğu için mi bir etkileşim problemi uyum problemi