Blizzard‘ın her sene Kasım ayının ilk haftasonunda düzenlediği, yeni oyunların çıkışlarının ve var olan oyunlara gelecek büyük güncellemelerinin duyurulduğu, turnuvaların ve cosplay yarışmalarının düzenlendiği, doğal olarak Blizzard hayranlarının da merakla beklediği BlizzCon geldi çattı. Biz de sizler için BlizzCon’da duyurulacak bütün büyük haberleri içeren Açılış Seremonisi‘nde açıklanan her şeyi bir yerde topladık. Hazırsanız haydi detaylara geçelim!

Diablo IV

BlizzCon 2018‘de duyurulan ve herkesin “sezonu geçmiş bir 1 Nisan şakası” olarak nitelendirdiği Diablo Immortal faciasından sonra Açılış Seremonisi‘ni muhteşem bir fragmanla açtı. Karanlık ve kan dolu bu fragmandan bizim kadar zevk alacağınızı düşünüyoruz.

Tanıtım fragmanı:

PC, Xbox ve PS4 platformlarına gelecek olan oyun cehennemin ortaçağ versiyonunda geçiyor gibi duruyor. Oyunda diğer oyuncularla takas yapabileceğiniz, grup buluabileceğiz veya PvP yapabilceğiniz kasabalar bulunuyor. Oynanabilecek ilk üç sınıf ise şu şekilde: Barbarian, Druid ve Sorceress.

Oynanış Fragmanı:

StarCraft, Heroes of the Storm, Warcraft III ve Sanal Bilet Bedavaları:

StarCraft veya Heroes of the Storm hayranıysanız eğer biraz üzülebilirsiniz lakin bu yıl BlizzCon’da bu oyunlar için büyük duyurular yapılmadı. Umarız bir sonraki yıl bu iki oyun için daha parlak bir yıl olur.

Detaylara geçecek olursak; StarCraft’a yeni Co-op komutanı olarak Arcturus geldi. Heroes of the Storm‘un ise çıkacak yeni kahramanı Deathwing. Sanal Bilet’e sahip olanlar veya BlizzCon’a katılanlar ise Warcraft III Reforged‘un betasını Salı gününden itibaren oynayabilecekler.

World of Warcraft:


Classic


Bu yıl Warcraft’ın 25’inci, World of Warcraft‘ın ise 15’inci yılını kutluyoruz. Bu özel yılı kutlamak adına 2004 yılında çıkan World of Warcraft‘ın yenilenmiş hali World of Warcraft:Classic Ağustos ayında oyunculara sunuldu. BlizzCon‘da ise tabiiki bu oyun için haberler mevcut. 12 Kasım haftasında oyuna World Bossları ile birlikte PvP onur sistemi geliyor.

Her sene olduğu gibi bu sene de Make A Wish ve we.org hayır kurumlarına bağış toplamak amacıyla bebek bir alpaka olan Dotty isimli yeni bir pet mağazaya geliyor. Bu Salı gününden itibaren ise 15. Yıl Etkinlikleri başlayacak. Bu etkinlik sırasında oyuna giriş yapan herkes Lil’ Nefarian adlı peti posta kutularında bulacak. Ayrıca bu etkinlik sürecinde “Memories of Fel, Frost and Fire” başarısını kazanırsanız Obsidian Worldbreaker bineği sizin olacak.

World of Warcraft: Shadowlands

Gelelim World of Warcraft‘ın en büyük duyurusuna. Geçtiğimiz aylarda gördüğümüz bilgi sızıntılarında da gördüğümüz üzere yeni eklenti paketinin adı Shadowlands. Ancak bu bizim beklediğimiz gibi N’Zoth‘un ele geçirdiği bir dünyaya geçişimiz olarak gelmiyor. Yazının bu kısmından sonrası fragman hakkında spoiler içeriyor o yüzden fragmanı izledikten sonra devam etmenizi şiddetle tavsiye ediyoruz.

World of Warcraft: Shadowlands Fragmanı:

Başladığı zaman “Acaba Lich Queen mi geliyor?” sorusunu aklımıza getiren fragman Sylvanas‘ın Lich King tacını paramparça etmesi ile son buluyor ve gökyüzü parçalanarak Shadowlands‘e bir kapı açılıyor. Bu yer Warcraft evreninin ahireti diyebiliriz. Bu antik alem, Titanların bile öncesinde yaratılmış, Scourge ile Death Knight‘ların kaynağı ve asil Valk’yr‘ler ve Spirit Healer‘ların kökeni olan bir yer.

İçerik Fragmanı:

İçerik fragmanında yer alanlar ise şu şekilde:

  • Beş yeni bölge: Revendreth, Ardenweald, Maldraxxus, Bastion ve Maw.
  • Covenant Campaign
  • Yeni raid ve dungeonlar
  • Yeni bir meydan okuma: Tower of the Damned

Hearthstone:

Hearthstone: Descent of Dragons

Yeni bir macera ile karşımıza gelen Hearthstone ejderhaların babası Galakrond ile bizleri tanıştırıyor. Bu yeni kahraman kartı da oyuna yeni bir anahtar kelime getiriyor: Invoke. Bu paket ile gelecek olan diğer kartlar Invoke yeteneğini kullanarak Galakrond‘un güçlenmesini ve seviye atlamasını sağlıyor. Bu yeni macera 10 Aralık‘ta oyuna gelecek.

Descent of Dragons fragmanı:

Battlegrounds

Normalde Hearthstone yalnızca yeni macera ile Açılış Seremonisi‘ni bitirirdi ancak bu sefer Blizzard bir sürpriz yaparak yeni bir oyun çeşidini duyurdu. Adı Battlegrounds olan bu yeni oyun çeşidi 8 kişi oynayabiliyor ve sıralamada en yüksek cana sahip olan oyuncu kazanıyor. Bizim ilk izlenimlerimiz ise Dota Underlords ve TFT gibi oyunlara çok benzediği yönünde.

Battlegrounds fragmanı:

Overwatch 2:

Önceki sinematiklerin bir araya toplanması ile şu ana kadar hikayede geldiğimiz noktayı anlatan bir sinematik ile giriş yapan Overwatch resmen gümbür gümbür geldi. World of Warcraft takımından Overwatch takımına “transfer” olan Jeff Kaplan‘ın ise birkaç hafta önce sosyal medyaya sızan Overwatch 2 bilgileri hakkında tabiiki söyleyeceği birkaç şey vardı. Ne söyleyeceğini unutsa bile telefonundaki internet sayesinde hatırlayabileceğini söyleyen Jeff’in bu sızıntılar sebebiyle üzüldüğü belliydi.

Giriş sinematiği:

Bu detaylardan sonra ise Winston, Tracer ve Mei‘yi Paris‘te bir görevde gördüğümüz, Overwatch 2’nin ilk sinematiği geldi ve sosyal medyaya sızan bilgilerin doğru olduğu kanıtlanmış oldu.

Overwatch 2’nin ilk sinematiği:

Gelecek yeni oyunun detayları ise şu şekilde:

  • Overwatch 2 PvE ile geliyor, Archives görevleri gibi olan bu Kahraman Görevleri Co-op olacak
  • Bu görevler ile her karakter seviye atlayarak görevlerde kullanabileceği yeni yeteneklere sahip olacak
  • Yeni bir oyun çeşidi olan Push’ta ise iki takım bir robotu kendi taraflarının hedefine yönlendirmek için yarışacak
  • Push ile birlikte yeni bir harita geliyor: Toronto
  • Yeni kahraman: Sojourn

PvE yanında bizim alıştığımız PvP de yanında geliyor. Şimdiki Overwatch oyununun oyuncuları da merak etmesinler, Overwatch ve Overwatch 2 oyuncuları oyunun PvP kısmını birlikte oynayabilecekler ve böylece kimse geride kalmamış olacak. Ayrıca Overwatch 2, Overwatch’ta sahip olduğumuz bütün kozmetikleri de otomatik olarak profilimize geçirecek.

Oynanış fragmanı:

BlizzCon‘dan haberlerimiz şimdilik bu kadar. Umarız sizler de bu duyurular karşısında bizim kadar heyecanlanmışsınızdır. Daha fazlasını öğrenmek için aşağıdaki linklere tıklayabilirsiniz. Bir sonraki BlizzCon’da görüşmek üzere!

https://blizzcon.com/en-gb/
https://diablo.blizzard.com/en-gb/
https://starcraft2.com/en-gb/
https://heroesofthestorm.com/en-gb/
https://playwarcraft3.com/en-gb/
https://worldofwarcraft.com/en-gb/
https://playhearthstone.com/en-gb/
https://playoverwatch.com/en-gb/
https://blizzcon.playoverwatch.com/en-gb/trailer

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here