Ubisoft, Guillemot ailesinin 5 kardeşi tarafında 1986 yılında Fransa’da kuruldu. Günümüzde isimlerini bolca duyduğumuz Assassin’s Creed serisi, FarCry serisi ve Tom Clancy’s Rainbow Six Siege gibi oyunlar Ubisoft’un ürünleridir.

ubisoft games ile ilgili görsel sonucu

Ubisoft, her ne kadar başlangıçta güzel ilerlemeler kaydetmiş, oyuncularını memnun etmeyi başarabilmiş bir firma olsa da, zamanla paraya doyumsuz bir firma haline gelerek daha bitmemiş olan oyunları hatalarıyla ve eksikleriyle birlikte piyasaya sürümeye başladı. Hatta son zamanlarda çıkarttıkları oyun olan FarCry New Dawn, bir önceki oyun ile aynı haritayla silahlara sahipti ve önceki oyundan tek farkı üstüne geçirdikleri renkli doku ve daha da kötü bir hikayeydi.

Hikayeden bahsetmişken Ubisoft size hikaye sunmak için pek çaba sarf etmez, oyunu alıp hiçbir beklentiniz olmadan oynamanızı ister, araya sıkıştırdığı birkaç hikayeyi de fragmanlarda öyle dolu gösterir ki oyunu oynadığınızda hikayeyi doğru takip edemediğinizden kötü geldiğini düşünürsünüz, halbuki tam tersidir. Hikaye falan aramayın Ubisoft’un bir oyununu almayı planlıyorsanız.

ghost recon wildlands ile ilgili görsel sonucu

Sevgili Ubisoft her ne kadar beklentileri yüksek olan oyuncuları HAYAL KIRIKLIĞI’na uğratsa da, beklentisi olmayan sadece aksiyon isteyen ve yeni bir oyun mekaniğinden ziyade mevcut mekaniklerin tadına daha çok varmak isteyen oyuncular için birebirsin. Güzel ve yenilikçi hareketleri çok nadir yapan Ubisoft, yaptığında da gerçekten bizi sevindirebilen bir firma. Her yıl birçok oyun çıkartmaktansa, belirli bir projeyi geliştirmek adına elindeki imkanları sonuna kadar kullanıp, tam bir oyun ile karşımıza çıksa, muhtemelen gerçekleşecek senaryo Ubisoft’a gelecek milyonlarca övgü olurdu. Yeterince para kazandın Ubisoft, artık bizi memnun etme zamanın geldi.

Dediğimiz firma iki devam oyunu ile tekrar karşımıza çıktı: Biri hikaye tarafı nerdeyse yok diyebileceğimiz Ghost Recon Wildlands’in devamı olan Ghost Recon Breakpoint, bir diğeri ise seveninin olduğu kadar sevmeyenin de olduğu WatchDogs serisinin Legion adındaki devam oyunu. Breakpoint, Wildlands’in eksiklerini kapatıp, oyun içindeki etkileşimlerinin geliştirilmiş hali gibi gelmekte şu an için. Wildlands’e nazaran artık tek başımıza da oynayabileceğimizi ve yüzümüzü çamurla kaplayabileceğimiz bir oyun olduğu için oldukça heyecanlıyım açıkçası.

watch dogs legion ile ilgili görsel sonucu

Gelelim Watchdogs Legion’a. Büyük bir hata yapıp bu oyunla ilgili oldukça yüksek beklentiler içine girdiğimi kabul etmem gerek, oynanış konusundaki çeşitlilik, bir çok farklı karakteri yönetebilmek, kocaman drone’lar, ve geleceğin Londra’sı. Gerçekten heyecanla beklediğim oyunlar arasında yerini aldı. Her biri farklı özelliklere sahip birçok karaktere sahip olduğu söylenen oyun, yaşlı teyzesinden tutunda genç bir dövüşçüsüne kadar birçok örnek gösterdi bize. Bu oyunla ilgili en büyük korkum ise açık dünyasının klostrofobik bir alan olması.

Özet geçmek gerekirse Ubisoft sonunda kendine geldiğinin kanıtlarını bize göstermeye başladı. Eğer ki düşündüğümüz gibi kaliteli ve orijinal oyunları bize sunarsa, alacağı tepkiler sonucu, oyun geliştirmedeki motivasyonunu yükseltip yeni ve tatlı içeriklere sahip yapımlar görmemiz mümkündür.

hitman ile ilgili görsel sonucu

Yazarın Notu: Hitman kendini tekrarlayan bir oyuna dönüşmüşken, elindekileri kullanıp şu oyunu baştan yaratsan fena olmaz bu arada sevgili Ubisoft.

Bu içerik İbrahim Furkan Uluhan tarafından yazılmıştır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here