Yaz aylarının biz oyuncular için zor ve kurak geçtiğini biliyoruz. Tatil yaptığımız bu güzide aylarda maalesef ki oyunsuz kalıyoruz ve kendimizi sene içinde çıkan ve çıktığı zaman oynamaya fırsat bulamadığımız oyunlara vakit ayırırken buluyoruz. Tam da son birkaç aydır böyle bir durumdayken birkaç gün önce iki yeni oyun çıkageldi. Gelin beraber bakalım.

Control

Yapımcılığını daha önce kendisini Max Payne, Alan Wake ve Quantum Break gibi oyunlarla andığımız Remedy Entertainment yapıyor. Yönetmen koltuğunda ise Remedy deyince aklımıza gelen isim olan Sam Lake var. E3’te ve daha öncesinde gösterilen fragmanlardan anladığımız kadarıyla oynanış ve aksiyon tarzı olarak Quantum Break‘i gayet andırıyor gibi duruyor. Açıkçası oyunun hikayesi hakkında çok bilgi sahibi olmasam da yapımcı ekip “New York’taki gizli bir ajans, dünya dışı bir tehdidin istilasına uğradıktan sonra, Control‘ü yeniden ele geçirmek için mücadele eden yeni Yönetici sen oluyorsun.” bu şekilde özetliyor ki işin başında Sam Lake olunca hikaye anlatımı konusunda çok da şüphen olmuyor açıkçası.

Epic Store üzerinde 99 TL gibi bir fiyatla çıkan oyunu bu güzel fiyatı da bulmuşken kaçırmayın derim. Önümüzdeki günlerde bir ön bakış yazısı da sizlerle olacak.

Ancestors: The Humankind Odyssey

Assassin’s Creed serisinin yaratıcı isimlerinden birisi olarak anılan Patrice Désilets‘in yönetmen koltuğunda olduğu Ancestors, insan evrimini yönetip Neojen Afrika’yı keşfettiğimiz kendi kolonimizi kurduğumuz bir oyun gibi duruyor. İnceleme puanlarında 70 civarında gezen oyun, bir AA oyun olarak beklentileri karşılayacak gibi duruyor. Çok fazla beklentiyle oynamadığınız sürece keyfili vakit geçirebilirsiniz

Epic Store’da 229 TL ile satışa çıkan oyunu eğer çok büyük bir merakla beklemiyorsanız bir süre indirim beklemenizi tavsiye ederim.

Control Sistem Gereksinimleri

Minimum:

OS: Windows 7 64 bit
İşlemci: Intel i5 7500 / AMD Ryzen 3 1300X
Ekran kartı: NVidia GTX 1060 / AMD RX 580
Ray Tracing için: RTX 2060
Ram: 8 GB

Önerilen:

OS: Windows 10 64 bit
İşlemci: Intel i5 8600K / AMD Ryzen 7 2700X
Ekran kartı: NVidia GeForce GTX 1080Ti / AMD Radeon VII
Ray Tracing için: RTX 2080
Ram: 16 GB

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here