Oyun tarihinin belki de en çok beklenen oyunlardan birisi Half-Life 3‘tür. İlk iki oyun bundan yıllar önce ilk çıktığında büyük ses getirmiş ve oyun dünyasında devrim yaratmış birkaç isimden biri haline gelmişti. Sonrasında yeni oyun hakkında büyük sessizliğe gömülen Valve, geçtiğimiz gün attığı tweet’le hayranlarına el salladı.

Yeni oyun Half-Life: Alyx, atılan VR platformlara çıkış yapacak bir oyun olacak. Bu VR durumu pek çok oyun severi hayal kırıklığına uğratsa da Valve’in yine herkesi hayran bırakacak işler yapacağına inananlar da yok değil. Oyun hakkında Valve’in paylaştığı tweet ise aşağıdaki gibi:

Oyunun detaylarını paylaşmak için sabırsızlandığını söyleyen Valve, oyunun tanıtımını 21 Kasım‘da Türkiye saati ile 21:00‘da gerçekleştirecek.

Kim bu Alyx?

Oyunun ismi belli ki Gordon Freeman‘ın rol arkadaşı olan Alyx Vance isimli karakterden geliyor. Son olarak Half-Life 2: Episode 2‘de gördüğümüz Alyx, yeni oyunda odaklanılan karakter olacak gibi duruyor. Tabii bunlar şimdilik sadece teoriden ibaret. 21 Kasım‘da yapılan açıklamayı dört gözle bekliyoruz.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here